wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Na A4 zapalił się autokar, którym jechała szkolna wycieczka z Wrocławia [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 29 maja, przed południem, na autostradzie A4 zapalił się autokar wiozący wrocławskich ósmoklasistów na wycieczkę do Zakopanego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach, jednak - ze względu na możliwość podtrucia dymem - troje dzieci trafiło do szpitala na badania.

Reklama

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na 266. kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic, w pobliżu MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych) Wysoka. Autobusem jechało 41 osób, w tym 34 ósmoklasistów z Wrocławia.

Wszyscy opuścili autobus o własnych siłach

– Nie było żadnej kolizji. Do zapalenia się autobusu, prawdopodobnie jego koła, doszło w czasie jazdy – wyjaśnia brygadier Paweł Poliwoda, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

– Wszystkie jadące autokarem osoby opuściły pojazd o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, a zanim przyjechały karetki, pomocy udzielili im żołnierze-medycy z 10. Brygady Logistycznej w Opolu: podali potrzebującym tlen i uspokoili ich – dodaje.

Troje wrocławskich uczniów trafiło do szpitala na badania

Z powodu podtrucia dymem troje uczniów trafiło do szpitala na badania.

Poza strażakami ze Strzelec Opolskich na miejscu zdarzenia byli też strażacy z OSP z Wysokiej i Leśnicy.

Rodzice już wiedzą i to oni zadecydują, czy wycieczka będzie kontynuowana

Dzięki współpracy Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Strzelcach Opolskich oraz tamtejszego PKS-u, na miejsce zdarzenia podstawiono zastępczy autokar.  

–  Znamy i na bieżąco monitorujemy sytuację. Wszystkie dzieci oraz opiekunowie są bezpieczni i zaopiekowani. Troje dzieci zostało przebadanych w szpitalu, jednak lekarz nie stwierdził przeciwskazań, by kontynuowały wycieczkę – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. – Rodzice od razu zostali poinformowani o zaistniałym wydarzeniu. Do nich bowiem należeć będzie decyzja o ewentualnym kontynuowaniu wyjazdu przez dzieci.

Popołudniu UM we Wrocławiu poinformował, że decyzją rodziców wycieczka będzie kontynuowana.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl