Katarzyna Skowrońska – Dolata liderką Impela

Pojedynek z Budowlanymi Łódź Skowrońska-Dolata zakończyła z dorobkiem 23 punktów – najwięcej ze wszystkich zawodniczek na boisku. Została wybrana MPV meczu.

  • fot: archiwum

  • fot:archiwum


Impelki zwyciężyły w środę w trudnym spotkaniu z Budowalnymi Łódź. Kiedy wdawało się, że mecz zakończy się w trzech odsłonach, do głosu doszły gospodynie doprowadzając do tie-breaka. Ostatecznie górą jednak wrocławianki, a statuetka MVP spotkania powędrowała w ręce Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty. W pięciu setach 20krotnie punktowała atakiem, zanotowała jeden punktowy blok i posłała dwa asy serwisowe na stronę rywalek.

Od kilku spotkań to właśnie reprezentantka Polski jest główną siłą napędową wrocławskiej ekipy. W rankingu najlepiej punktujących zajmuje trzecie miejsce, ale do pierwszego brakuje jej tylko dwóch punktów. Mecz z Łodzią był dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty małym „jubileuszem”.  Po powrocie do gry w polskiej lidze po dziesięciu latach nieobecności, zdobyła swój setny punkt atakiem.

Najbliższe spotkanie wrocławianki rozegrają ponownie na wyjeździe – w ramach 11. kolejki Orlen Ligi zmierzą się z BKS Aluprof Bielsko – Biała. Mecz w niedzielę, początek o 18:00. 9 grudnia Impelki po raz ostatni w tym roku zagrają we wrocławskiej Hali Orbita w meczu Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Stambuł. Transmisja w mediach społecznościowych wrocławskiego klubu i telewizji Polsat Sport.

Zgłoś uwagę