Kadry Wrocławia – bilety na seanse [ZAKOŃCZONY]

Świetna okazja, żeby poznać dawny Wrocław i historie z nim związane podczas kolejnego przeglądu w Kinie Nowe Horyzonty – Kadry Wrocławia już od czwartku, 8 marca. Naszych czytelników oczywiście zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Możecie spróbować załatwić to bezkosztowo i otrzymać bilety od nas, biorąc udział w konkursie.

Mamy po dwa podwójne zaproszenia na każdy z wieczornych seansów przeglądu. Na wszystkie odpowiedzi konkursowe czekamy do środy, 7 marca, do godz. 10.00. 

  • 8 marca, godz. 18.30, „Bitwa wrocławska” – reż. Beata Januchta – dla 5. i 25. osoby, która poprawnie odpowie na pytanie: 

Film dotyczy wydarzeń z 31 sierpnia 1982 we Wrocławiu, które rozegrały się w różnych częściach miasta, w tym na obecnym pl. Solidarności. Jaką nazwę nosił wtedy ten plac? 

Odpowiedź: pl. Czerwony

  • 9 marca, godz. 18.30, „Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą” – dla 8. i 19. osoby, która odpowie poprawnie na pytanie:

Gdy po wojnie Włodzimierz Kałdowski przyjechał do Wrocławia, podjął tu studia. Na jakiej uczelni?

Odpowiedź: Na Politechnice Wrocławskiej

  • 10 marca, godz. 18.30, Kadry Wrocławia – The best. Zestaw 4 najciekawszych filmów z poprzednich przeglądów – dla 11. i 30. osoby, która odpowie poprawnie na pytanie:

Jak nazywał się i kim był autor „Kroniki oblężenia Wrocławia w roku 1945”, którego wspomnienia zostaną przywołane w jednym z filmów przeglądu?

Odpowiedź: Niemiecki ksiądz Paul Peikert (proboszcz parafii św. Maurycego we Wrocławiu – 1932-1946) Zgłoś uwagę