Jazz nad Odrą 2018: Leszek Możdżer poleca koncerty

Tegoroczna 54. edycja Jazzu nad Odrą od 26 do 30 kwietnia głównie w salach Impartu, ale nie tylko. Dyrektor artystyczny festiwalu, pianista i kompozytor Leszek Możdżer poleca koncerty, na które sam zamierza się wybrać. Przekonajcie się, czego nie przegapić.

  • leszek możdżer

    Leszek Możdżer opowiada o koncertach Jazzu nad Odrą, na które się wybierze


1. Marius Neset & Trondheim Jazz Orchestra (26.04, godz. 19.00)

Bardzo duży i wyjątkowo zgrany skład finezyjnie prowadzony przez saksofonistę Mariusa Neseta, który gra zawiłe, skomplikowane rytmicznie i formalnie utwory. Ale pomimo tego, że są trudne pod względem wykonawczym, robią dobre wrażenie – biją mocą i przekonują. To się nieczęsto zdarza. Często muzyka trudna wykonawczo po prostu jest nużąca, tymczasem kompozycje kolektywu odżywiają zarówno ducha, jak i intelekt.

54. Festiwal Jazz nad Odrą

54. Festiwal Jazz nad Odrą

Koncert / Jazz
Termin od 26 kwietnia 2018 do 30 kwietnia 2018

Miejsce Impart

Zobacz

2. Yellowjackets (27.04, godz. 21.00)

Jestem ciekaw, z jakim programem przyjadą Amerykanie, ale to mocna marka w historii światowego jazzu i gwarancja czegoś mocnego. To będzie, z pewnością, dobry koncert pod względem koncepcyjnym i wykonawczym.

3. Kei Akagi Quartet (28.04, godz. 19.00)

Na Jazzie nad Odrą chyba nie było jeszcze muzyków z Japonii, a nawet jeśli, to być może pozostali niezauważeni w sekcji, więc frontman przyjeżdża do nas po raz pierwszy. Japoński jazz to solidna marka, jest tam mnóstwo wspaniałych muzyków i, o dziwo, właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni kobiety wiodą prym, jeśli chodzi o granie jazzu. To ciekawe zjawisko, a przynajmniej pięć, czy sześć pań gra naprawę wybitnie.

4. Łukasz Kokoszko Collective (30.04, godz. 18.30)

Kokoszko jest młodym gitarzystą, którego znam tylko z opowiadań, ale rada artystyczna Jazzu nad Odrą jednogłośnie wypowiedziała się, że warto go zaprosić, bo to fenomenalny młody muzyk. Ufam w tym względzie kolegom, którzy mają wielki wpływ na program.Zgłoś uwagę