Rozpoczyna się Jazz nad Odrą 2016

Pięć dni (26-30 kwietnia) wypełnionych koncertami, znani jazzmani (m.in. Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, czy sam dyrektor artystyczny festiwalu – Leszek Możdżer), konkurs na Indywidualność Jazzową, specjalne atrakcje na Światowy Dzień Jazzu i wydarzenia towarzyszące. Bilety (w cenach 50-120 zł) do kupienia w Imparcie.


Jazz nad Odrą w ESK 2016

52. edycja festiwalu Jazz nad Odrą odbywa się w wyjątkowym momencie, kiedy Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury. Wielu zaproszonych w tym roku muzyków, nawet jeśli pracuje za oceanem, pochodzi z Europy, jak pianista Gerald Clayton (urodził się w Holandii), kontrabasista holenderski Joris Teepe, szwajcarski pianista Nik Bärtsch, czy szwedzki pianista Jan Lundgren, który wraz z kontrabasistą Mattiasem Svenssonem zagrają w Imparcie koncert pamięci słynnego, zmarłego w wieku 37 lat szwedzkiego jazzmana Jana Johanssona.

52. Jazz nad Odrą

52. Jazz nad Odrą

Jazz / Koncert / ESK / Muzyka
Termin od 26 kwietnia 2016 do 30 kwietnia 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Jazzmani z Ameryki

Nie da się jednak ukryć, że sław należy się, jak co roku, spodziewać z Ameryki. W Imparcie wystąpią m.in. słynny, dziś 78-letni saksofonista Archie Shepp ze swoim kwartetem, saksofonista Dmitrij Bajewski rodem z Nowego Jorku, czy pianista Billy Childs z Los Angeles, nie wspominając o formacji The Cookers albo występującym w środę 27 kwietnia Power Trio, które tworzą najbardziej teraz „gorące” w Stanach nazwiska jak saksofonista David Murray, pianistka Gerri Allen i perkusistka Terri Lyne Carrington.   

Nasi na festiwalu

Polska reprezentacja będzie na festiwalu silna. Począwszy od grającego na inauguracji ubiegłorocznego zwycięzcy tytułu Indywidualności Jazzowej – Vehemence Quartet, z którym gościnnie wystąpi Leszek Możdżer poprzez koncert Tria Włodzimierza Nahornego po wielką galę jazzową ostatniego dnia „Jazzu nad Odrą”. Gala jest częścią świętowania Światowego Dnia Jazzu, a na scenie Hali Stulecia staną 30 kwietnia m.in. Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Leszek Możdżer i Zohar Fresco.

Ale święto jazzu to nie tylko koncerty także wiele innych wydarzeń, m.in. parada jazzowa, koncert big bandów na Peergoli, targi płyt i wydawnictw muzycznych, ale też jazzowe koncerty na statkach pływających po Odrze.

Światowy Dzień Jazzu 2016

Światowy Dzień Jazzu 2016

Koncert / Jazz / W plenerze / Dla wszystkich / Muzyka / ESK
Termin 30 kwietnia 2016 od 00:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Bilety na każdą kieszeń

Bilety na galę w ramach obchodów Światowego Dnia Jazzu będą kosztowały jedynie 50 zł. Na koncerty w Imparcie zostały jeszcze najtańsze bilety (kosztują 70 zł), ale za to wieczorne koncerty w sali kameralnej (od 23.30) są darmowe, a po północy można wczuć się w jazzowy klimat na specjalnych Jam Session (nawet do białego rana).

Zgłoś uwagę