wroclaw.pl strona główna #InwestycjeWRO

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:15

Prezydent Wrocławia - strona główna
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. #InwestycjeWRO
  3. Budowa chodnika i drogi rowerowej na Bulwarze Słonecznym

Budowa chodnika i drogi rowerowej na Bulwarze Słonecznym

Mapa z lokalizacją inwestycji

Koszt inwestycji 1 709 000 zł

Budowa chodnika i drogi rowerowej na Bulwarze Słonecznym. Inwestycja zakończona w 2021 roku. Koszt inwestycji 1 709 000 zł.

Reklama

Informacje o inwestycji:

  • Kategoria inwestycji: Piesze
  • Rok zakończenia inwestycji: 2021
  • Stopień wykonania: 100%
  • Wartość inwestycji: 1 709 000 zł
  • Jednostka prowadząca: ZDiUM
  • Osiedle: Nadodrze
  • Projekt finansowany w ramach WBO: nie

W lipcu 2021 roku oddano do użytkowania wrocławianom zmodernizowany fragment bulwaru Słonecznego, między skrzyżowaniem z ul. Probusa a mostami Młyńskimi. Odnowiono wyeksploatowany trakt pieszy i rowerowy, na całym odcinku nasadzono dodatkowe drzewa, krzewy i kwitnące byliny a na skwerze centralnym zainstalowano specjalnie zaprojektowane siedziska i tradycyjne ławki. Elementem rewitalizacji wkomponowanym w nową przestrzeń są akcenty upamiętniające obchodzone trzy lata temu stulecie nadania praw wyborczych Polkom, oraz historię ich przyznawania w innych krajach świata.

Inwestycja miała na celu zagospodarowanie obszaru pomiędzy skrzyżowaniem ul. H Probusa a placem Bema. Nasadzenia zieleni i meble miejskie tworzą spójną aranżację z traktem obrazującym historię praw wyborczych kobiet na świecie i jubileuszem praw wyborczych kobiet w Polsce. Dzięki rewitalizacji bulwar staje się nowym kameralnym i przytulnym miejscem spacerowo – rekreacyjnym we Wrocławiu.

W ramach nowej aranżacji bulwaru wykonano instalację dwóch 25-metrowych łukowych siedzisk, 8 ławek, 3 koszy i 3 stylizowanych latarni.  Nasadzono 55 lip, brzóz i osik, oraz 1157 krzewów i bylin: mak wschodni, lawenda, rudbekia, bukszpan, róża kwitnąca i sosna górska. Do budowy traktu pieszego zastosowano trzy rodzaje nawierzchni: płyty granitowe i kostkę granitową od mostów Młyńskich jako nawiązanie do zrewitalizowanych bulwarów odrzańskich po drugiej stronie mostów; kostkę cięto – łupaną na skwerze centralnym z płytą główną, dla zaakcentowania wyjątkowości tego miejsca; płyty betonowe skomponowane z istniejącą zabudową powstałą w ramach przebudowy ul. Probusa i wyznaczania wyniesionego przejścia z przejazdem rowerowym przez ul. Drobnera.

Na placyku, stworzonym dzięki aranżacji zieleni z siedziskami, pojawił się również akcent upamiętniający stulecie nadanie praw wyborczych kobietom – okrągła tablica (w jego centralnej części pojawiła się granitowa płyta upamiętniająca 100-lecie przyznania praw wyborczych kobietom w naszym kraju).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl