Pierwszy dzwonek w szkole na Maślicach [ZDJĘCIA]

Polonezem w wykonaniu uczniów pierwszej klasy rozpoczęła się uroczystość inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 26 im. Piastów Śląskich na Maślicach. W spotkaniu uczestniczył prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.


– Szczególnie mocno chcę powitać uczniów klas pierwszych. Zapewniam was, że przez pierwszy miesiąc w szkole będziecie się głównie bawić i integrować. We wszystkim pomogą wam wychowawczynie, byście w szkole czuli się jak w domu – przywitała najmłodszych uczniów dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12, Izabela Wojtycka. W sumie w podstawówce na Maślicach uczy się 829 dzieci, w tym 111 w klasach pierwszych.

– Nasi nauczyciele to pasjonaci swojego zawodu, wspierają rozwój ucznia, różnicują stopień trudności zadań, żeby każdy miał szansę odniesienia sukcesu. Do codziennej pracy zobowiązuje nas 70 lat tradycji szkoły – dodała dyrektor Dwunastki.

Szkoła Podstawowa nr 26 w czerwcu jako jedna z trzech szkół na Dolnym Śląsku została wyróżniona z rąk marszałka województwa dolnośląskiego za działania podejmowane w zakresie bezpieczeństwa dzieci.

We wrześniu placówka będzie m.in. współorganizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. – Uczniom życzę wielu sukcesów, żeby na waszych buziach gościł uśmiech i żebyście codziennie rano chcieli przyjść do naszej szkoły – zakończyła dyrektor Wojtycka.

W ZSP nr 12 na Maślicach prezydent Rafał Dutkiewicz uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny

Coraz więcej pieniędzy na edukację

– Nie ma niczego piękniejszego niż zobaczyć tak wiele uśmiechniętych twarzy naszych małych pociech - mówił Rafał Dutkiewicz. - Szkoły, edukacja, wychowanie i wykształcenie dzieci jest przedmiotem pierwszej troski wszystkich zajmujących się Wrocławiem. Pamiętam, że jak otwieraliśmy tę szkołę w nowej postaci, wówczas na edukację wydawaliśmy rocznie niecałe 400 milionów zł. W tym roku będzie to na pewno ponad miliard złotych, a w przyszłości chcemy przekazać na te cele jeszcze więcej pieniędzy – stwierdził prezydent Wrocławia. 

Prezydent miasta odniósł się również do reformy edukacji, zakładającej m.in. likwidację gimnazjów i ośmioletnią szkołę podstawową.

– Na pewno będą to dla wszystkich trudne i wymagające miesiące, ale jestem przekonany, że kadry pedagogiczne zarówno w tej, jak i w innych wrocławskich szkołach, staną na wysokości zadania i wszyscy poradzimy sobie z wprowadzoną reformą edukacji. Życzę dzieciom bardzo udanego roku szkolnego i samych sukcesów – dodał Rafał Dutkiewicz.

W ZSP nr 12 na Maślicach prezydent Rafał Dutkiewicz uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny

Prawie 60 tys. uczniów we Wrocławiu

We Wrocławiu do szkół podstawowych poszło prawie 35 tys. uczniów, zaś do drugich i trzecich klas gimnazjów ponad 7 tys. Ok. 16 tys. młodych ludzi rozpocznie naukę w szkołach średnich: liceach, technikach i szkołach branżowych. Na całym Dolnym Śląsku jest ok. 300 tys. uczniów.

Czytaj więcej: Nowy rok szkolny 2017-2018 

Zgłoś uwagę