Impel vs Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna

W środę, 16 marca, Impel Wrocław rozpoczyna swój udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. Wysoka pozycja w tabeli na półmetku rundy zasadniczej pozwoliła wrocławiankom na udział w rozgrywkach począwszy od ćwierćfinału.


W tej fazie Pucharu Polski rywalkami Impelek będzie drużyna Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna. Gospodarzem spotkania będzie zespół z Małopolski. W tym sezonie wrocławianki dwukrotnie pokonały Mineralne. W Muszynie padł wynik 2:3, natomiast we Wrocławiu Impelki pewnie pokonały przyjezdne. Trudno jednak powiedzieć, czy ekipa z Dolnego Śląska ma swoistego rodzaju patent na wygrywanie z Muszyną, a wynik spotkania wydaje się być sprawą otwartą.

Mecze Pucharu Polski są przerywnikiem między zakończoną właśnie fazą zasadniczą a play-offami. Impelki tuż po ćwierćfinałowym spotkaniu skupią się na walce w półfinale Mistrzostw Polski z PGE Atom Trefl Sopot, podopiecznym Bogdana Serwińskiego pozostaje walka o piątą lokatę na koniec sezonu. Nie oznacza to jednak, że którakolwiek z drużyn odpuści sobie mecz pucharowy, bowiem każdej zależy na awansie do kolejnej rundy.

Stawką środkowego spotkania będzie awans do Final Four Pucharu Polski. Turniej ten zostanie rozegrany w dniach 2-3 kwietnia 2016 w Kaliszu. Początek ćwierćfinałowej batalii o półfinał rozgrywek o godzinie 18:00. Transmisja w mediach klubowych Impela Wrocław.

Zgłoś uwagę