wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wydarzenia
 3. Teatr
 4. FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Ballada cygańska”

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Cykl FIRLEJ DZIECIOM zaprasza na spektakl o poznawaniu swojej tożsamości i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie, a także o kształtowaniu odpowiedzialności za siebie i innych. Przedstawienie „Ballada cygańska” zachęca do rozmowy z dziećmi na temat pochodzenia oraz tolerancji.

W „Balladzie cygańskiej” publiczność poznaje Walerię – cygańską dziewczynkę, która z rodzicami wędruje taborowym wozem przez Polskę. Oczami dziewczynki widz ogląda wypełniony opowieściami, kolorami, dźwiękami, tańcem, muzyką, przyrodą oraz pracą romski świat. W co się bawiły romskie dzieci? Czym skończy się zachwyt pociągiem? Czym zajmowali się Romowie? Co się wydarzy w dorosłym życiu Walerii?

„Ballada cygańska” to spektakl teatru ruchomych, zmechanizowanych, kolorowych obrazów. Przedstawienie w przystępny sposób dotyka wielokulturowości.

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów, snują swoje historie, rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

TERMINY FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Ballada cygańska”

 • Firlej

  • Niedziela 21 kwi
   • 12:00

Miejsce

 • Firlej

  Grabiszyńska 56, Wrocław 53-504