Gra w karty / Święto wiosny / Igor Strawiński

Wydarzenie odwołane. Gra w karty / Święto wiosny

Wydarzenie odwołane. 

Dyrygent: Sebastian Perłowski Dwa balety Igora Strawińskiego, które mimo różnej treści łączy jedna historia. Oba dzieła podczas swoich premier poniosły fiasko.

Mimo nienajlepszego przyjęcia, balety Strawińskiego przetrwały próbę czasu, a Święto wiosny, zostało uznane za jedno z największych arcydzieł muzyki baletowej. Według oryginalnego libretta Gra w karty to metaforyczna opowieść o przewrotności życia, w którym nawet najsilniejsi mogą zostać pokonani przez słabsze jednostki.

Święto wiosny z kolei oryginalnie czerpie z legend o pogańskich wierzeniach Rusi. Jednocześnie balet Strawińskiego okazał się jednym z tych dzieł, które zmieniły bieg historii muzyki i tańca.

Twórcy wrocławskiej premiery odchodzą od oryginalnych fabuł, przeszczepiając muzykę Strawińskiego na grunt współczesnych i uniwersalnych płaszczyzn, podejmując dialog z wymagającą partyturą oraz historią tych dzieł. Dla tancerzy zespołu baletowego Opery Wrocławskiej będzie to możliwość zaprezentowania się widowni w dwóch zupełnie odmiennych estetykach.

Szczegóły Wydarzenie odwołane. Gra w karty / Święto wiosny

Premiera 2019-04-27
Reżyseria nieznany
Scenariusz Igor Strawiński
Gatunek balet

Lokalizacja

Opera Wrocławska

Świdnicka 35, 50-066 Wrocław

Komentarze