Dribbble Meetup – spotkanie grafików i miłośników designu

Dribbble Meetup – spotkanie grafików i miłośników designu

3 sierpnia po raz pierwszy we Wrocławiu odbędzie się Dribbble Meetup – spotkanie grafików i miłośników designu. Ciekawe prelekcje, darmowe konsultacje i afterparty to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników wydarzenia.

Czas na Wrocław

Dribbble Meetup to spotkania społeczności grafików komputerowych, które odbywają się na całym świecie i rokrocznie gromadzą tysiące uczestników. Do tej pory w Polsce Meetupy Dribbble miały miejsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.  Przyszedł czas na Wrocław: – Środowisko grafików na Dolnym Śląsku potrzebuje przestrzeni na poznanie się, wymianę doświadczeń, wzajemne inspirowanie się. Stąd pomysł na Dribbble WroMeetup – tłumaczy Paweł Szymankiewicz – Creative Lead z Droids On Roids, jeden z organizatorów wydarzenia.

Pierwsze spotkanie z cyklu Dribbble WroMeetup odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 19:00 w klubokawiarni Barbara przy ulicy Świdnickiej 8b. Kolejne wydarzenia z cyklu planowane są co kwartał. Udział w nich jest bezpłatny.

Prelegenci – od twórcy komiksów, po programistę.

Tematy wystąpień podczas pierwszego Dribbble WroMeetup będą bardzo zróżnicowane. Wśród
prelegentów znajdą się bowiem zarówno UI/UX Designerzy, twórca komiksów, jak i … programista.

Prelegenci:

  • Piotr Kohut – UI/UX Designer zawodowo związany z 10Clouds. Opowie o przestrzeni w projektowaniu interakcji oraz o przydatnych dla designerów narzędziach.
  • Sebastian Skrobol – uznany ilustrator, grafik i twórca komiksów. Przybliży nam etapy tworzenia ilustracji na zlecenie klienta, opowie jak szukać atrakcyjnych zleceń oraz przedstawi plusy i minusy bycia freelancerem.
  • Patryk Pustół (UI/UX Designer) i Michał Pyrka (iOS Developer) z Droids On Roids zdradzą swoje sekrety, dzięki którym ich współpraca idzie jak błyskawica. Przypomną o detalach, o których często zapominamy, a które mogą zrewolucjonizować naszą pracę.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby wygłosić prelekcje podczas kolejnych meetupów. Zgłoszenia mailowo na adres: dribbble@droidsonroids.pl.

W planie spotkania jest również afterparty, showcase i inne atrakcje. Szczegóły na stronie organizatora. 

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze