FILTRUJ
W ramach wystawy Rób to, czego sobie życzysz w OP ENHEIM zapraszamy na kameralne wydarzenie, prowadzone przez Małgorzatę Aidę Dudę, które odbędzie się w otoczeniu jej instalacji rzeźbiarskiej. Spotkanie w kręgu będzie okazją do zanurzenia się we wspomnienia, które były dla artystki szczególnie ważne w kontekście zaprezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do zajrzenia w światy pamięci, straty i przemiany, będące fundamentem jej twórczości.
W trakcie oprowadzania autorskiego artystka wprowadzi uczestników w osobisty wymiar swojej praktyki twórczej, dzieląc się wspomnieniami, które stały się impulsem do powstania prac. Organiczne, zdeformowane formy rzeźbiarskie – inspirowane m.in. ogrodem babci artystki – są nośnikami pamięci i doświadczeń, a także komentarzem do współczesnego oddzielenia człowieka od natury i niepokoju wobec postępu technologicznego.
Uczestnicy wydarzenia zostaną zaproszeni do stworzenia wspólnej przestrzeni wymiany i refleksji – siedząc wraz z artystką w kręgu, pośród jej prac, będą mogli dzielić się własnymi historiami i istotnymi wspomnieniami. Spotkanie przebiegnie w atmosferze wzajemnego słuchania, uważności i kreatywnego współistnienia. To doświadczenie nie jest klasycznym oprowadzaniem – to intymny dialog pomiędzy artystką, publicznością, a materialną obecnością rzeźb, który pozwala zanurzyć się w procesie twórczym i dotknąć pamięci, która przybiera formę rzeźbiarską. Spotkanie będzie pogłębioną refleksją o tym, jak wspomnienia, historie i własne doświadczenia mogą kształtować sztukę współczesną.
Artystka, rzeźbiarka, malarka, tatuatorka i fotografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Opolu. Od 2020 studentka rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Szczególnie interesuje ją problematyka podświadomości, wspomnień oraz destrukcji. W swoich pracach skupia się na współdziałanie kształtu i koloru oraz nieoczywistych nawiązaniach formy abstrakcji do rzeczywistych sytuacji i tworów. Laureatka programu OP_YOUNG 2024. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.
Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
pl. Solny 4, Wrocław 50-062