PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław vs. Legia Warszawa

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław vs. Legia Warszawa

Przed nami 18. kolejka PKO Ektraklasy, w której bezkompromisowy od pięciu spotkań Śląsk Wrocław podejmie na własnym obiekcie warszawską Legię. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli różnica zaledwie jednego punktu, ale to gospodarze niedzielnego starcia są liderem rozgrywek i jedyną niepokonaną u siebie drużyną w tym sezonie.

Patrząc wyłącznie przez pryzmat ostatnich tygodni, najbliższe starcie na Stadionie Wrocław bez dwóch zdań można okrzyknąć hitem 18. serii gier PKO Ekstraklasy. Naprzeciw siebie staną ekipy, które w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyły 15 (Śląsk) i 12 (Legia) punktów, windując swoją pozycję na szczyt tabeli. Chyba żaden z piłkarskich ekspertów, oceniając szanse WKS-u przed sezonem, nie był w stanie przewidzieć, że po 17. kolejkach podopieczni Vitezslava Lavićki będą spoglądać na resztę stawki z góry, wysuwając się na pozycję faworyta nawet w starciu z warszawską Legią.

Zapowiada się niezwykle emocjonujące starcie, które pomoże także określić, w jakiej dyspozycji - na tle silniejszych rywali - jest wrocławski Śląsk. Nie można jednak zapominać, że przed tygodniem piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska rozgromili 3:0 Piasta Gliwice, udowadniając, że ich pozycja wcale nie jest dziełem przypadku. Z kolei stołeczna drużyna po wpadce 1:3 z Pogonią Szczecin, w ostatniej serii pokonała na własnym stadionie 4:0 Koronę Kielce. Trzeba jednak wspomnieć, że warszawianie mogą być nieco bardziej zmęczeni od Trójkolorowych, gdyż we wtorek przyszło im także grać w rozgrywkach o Puchar Polski i to zarówno ich rezerwy, jak i pierwszy zespół. Druga drużyna odpadła po batalii z Piastem, natomiast pierwszy zespół pokonując 2:0 Górnika Łęczna, awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Czy Śląsk wykorzysta dodatkowe 90 minut w nogach Legii i udowodni, że grając na własnym stadionie jest w tym sezonie nie do pokonania? O tym przekonamy się już w niedzielę, 8 grudnia. Początek starcia, które może pomóc Śląskowi odłączyć się od peletonu i odskoczyć w ligowej tabeli, rozpocznie się o godzinie 17.30.

Co ciekawe, na trybunach wielka mobilizacja, a bilety rozchodzą się w zawrotnym tempie. Choć do meczu pozostało jeszcze kilka dni, z kas zniknęło już 17 tysięcy wejściówek.

Czytaj także: Dodatkowa komunikacja na mecz Śląska

Lokalizacja

Stadion Wrocław

aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Komentarze