Biegiem na Stadion

Biegiem na Stadion – 19 maja otwarcie tras biegowych Stadionu Wrocław

Razem z Radą Osiedla Maślice i Stowarzyszeniem Pro-Run Wrocław zapraszamy na bieg „Biegiem na Stadion”, którym otworzymy dwie trasy biegowe Stadionu Wrocław. Trasa biegu na dystansie ok. 4 km składa się z dwóch tras.

Trasy

Pierwsza

prowadzi po asfaltowej esplanadzie Stadionu. Rozpoczyna się na wysokości wejścia na trybunę X – od ulicy Lotniczej. Ma długość 800 metrów. Co 100 metrów na nawierzchni znajdują się punkty wyznaczające przebyty dystans.

Druga

część łączy Stadion z pobliskim Parkiem Pilczyckim, gdzie wytyczono 3 kilometry trasy przełajowej. Do pokonania będą m.in. liczne podbiegi i zbiegi o różnym kącie nachylenia. Nawierzchnia w przeważającej części jest nieutwardzona.

Inauguracyjny bieg rozpocznie się 19 maja o godzinie 18.00. Zawodnicy otrzymają numer startowy z chipem a na mecie pamiątkowy medal, wodę i drobne przekąski.

Opłata startowa to 15 zł do dnia 17.05.2019 r. i 25 zł w dniu biegu. Zapisy trwają do wyczerpania limitu miejsc. W dniu biegu płatność możliwa będzie tylko gotówką.

ZAPISY ONLINE

Bieg odbędzie się w czasie XVII Rodzinnego Festynu Maślic. Na terenach zielonych między Stadionem Wrocław a rzeką Ślęzą organizatorzy przygotowali liczne atrakcje – występy, konkursy, bezpłatne dmuchańce i zjeżdżalnie dla najmłodszych oraz strefę foodtrucków. Festyn Maślic potrwa od godziny 14.00 do 21.00. 

Trasa:

Start i meta – esplanada Stadionu Wrocław, na wysokości wejścia na trybunę X.
Pierwsze 200 metrów i ostatni kilometr trasy to odcinki poprowadzone asfaltem. Pozostała część to niezwykle malownicze, wąskie ścieżki wśród terenów zielonych o charakterze pagórkowatym w Parku Pilczyckim. Trasa posiada liczne podbiegi i zbiegi o różnym kącie nachylenia oraz nawierzchnię w przeważającej części nieutwardzoną, miękką.

 Ramowy program biegu:

  • 16.00 – 17.30 Weryfikacja zawodników i odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów (Esplanada Stadionu Wrocław, Al. Śląska 1, obok wejść na trybunę X);
  • 18.00 Start biegu;
  • 18.50 Koniec biegu;
  • 19.30 Dekoracja zwycięzców i rozdanie nagród na scenie Rodzinnego Festynu Maślic na terenach zielonych przy Stadionie Wrocław (ok. 200 metrów od startu i mety) oraz ciąg dalszy Festynu.

Parking

Dla zawodników udostępniony będzie bezpłatny parking przy Stadionie Wrocław, od strony ul. Królewieckiej.

Organizacja biura zawodów

Biuro zawodów znajdować się będzie obok startu i mety – na esplanadzie Stadionu Wrocław (Al. Śląska 1) – obok wejść na trybunę X.

Godziny otwarcia biura zawodów: 16:00 – 17:30 (czynne w dniu zawodów).

W celu weryfikacji każdy zawodnik musi zgłosić się do biura zawodów osobiście, z dokumentem tożsamości.

 Opłata startowa

  • 15 zł – do dnia 17.05.2019 r.
  • 25 zł – w dniu biegu 19.05.2019 r. (zapisy do wyczerpania limitu miejsc płatność tylko gotówką).

Pakiet startowy

Zawodnicy otrzymają:

  • numer startowy z chipem;
  • na mecie pamiątkowy medal;
  • wodę i drobne przekąski.

Depozyt

Do dyspozycji zawodników będzie przeznaczony depozyt, znajdujący się obok biura zawodów, czynny w godz. 16.00 – 19.00.

Do zobaczenia na starcie i mecie.
Regulamin biegu

Lokalizacja

Stadion Wrocław

aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Komentarze