Lotto Ekstraklasa: Korona Kielce vs. WKS Śląsk Wrocław

Lotto Ekstraklasa: Korona Kielce vs. WKS Śląsk Wrocław

W 31. kolejce Lotto Ekstraklasy i jednocześnie w pierwszej kolejce w ramach grupy spadkowej piłkarze WKS Śląsk Wrocław zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek meczu w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 18.00.

Okres świąt wielkanocnych nie będzie dla podopiecznych trenera Lavicki okresem spokojnego odpoczynku. W drugi dzień świąt rozpoczną oni walkę o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Na początek pojadą do Kielc, by zagrać o trzy punkty z miejscową Koroną. Będzie to pojedynek drużyn, które ostatnio są w bardzo słabej formie. Kielczanie mają za sobą trzy z rzędu porażki, które spowodowały, że pod koniec rundy zasadniczej stracili szansę na awans do grupy mistrzowskiej. Obecnie z dorobkiem 40 punktów są na drugim miejscu wśród drużyn walczących o utrzymanie.

Równie źle w ostatnich tygodniach wygląda gra i wyniki osiągane przez Śląsk Wrocław. W trzech ostatnich meczach wrocławianie zdobyli punkt, a ostatnią porażką u siebie z Górnikiem Zabrze skazali się na bezpośrednią grę o pozostanie w ekstraklasie. WKS, mający na koncie 31 "oczek", znajduje się na piątej lokacie w liczącej osiem drużyn grupie spadkowej. Nad będącą w strefie spadku Arką Gdynia Śląsk ma zaledwie dwa punkty przewagi. Do wywalczenia utrzymania bardzo ważny będzie zatem dobry start w decydującej fazie sezonu.

W sezonie zasadniczym wrocławianie najpierw przegrali 1:2 w Kielcach, a następnie na własnym stadionie zremisowali z najbliższym rywalem 1:1. Czy w trzecim starciu tych drużyn w obecnym sezonie uda im się wywalczyć wreszcie trzy punkty?

 

Komentarze