VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska

VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska

Ósmy Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska, czyli impreza dla każdego, bez limitów wiekowych, z darmowymi, również pozasportowymi atrakcjami.

Udział wezmą m.in. nasze sportowe legendy sprzed wielu lat z Zygmuntem Smalcerzem na czele, Mariusz Pudzianowski ze strongmenami, a towarzyszyć im będzie mnóstwo pokazów i innych atrakcji.

W programie pokazy licznych dyscyplin pod okiem gwiazd i znanych trenerów, występy artystyczne, ogródek rekreacyjny, strzelnica laserowa, badania wydolnościowe. Nie zabraknie też elementów sportów zimowych – bobsleje zaprezentują nasi olimpijczycy z Karpacza i Kowar. 

Atrakcją okaże się towarzyszący imprezie Puchar Polski Strongman, podczas którego w roli sędziego zobaczymy Mariusza Pudzianowskiego, ikonę tego sportu i wielokrotnego mistrza świata, a obecnie wojownika mieszanych sztuk walki, związanego z federacją KSW. 41-letni ,,Pudzian” wciąż jest w wielkiej formie, może nawet olimpijskiej – znany jest również jako showman, lubiący zabawę z fanami. 

Aktywnie zaprezentują się szkoły z oddziałami sportowymi, miłośnicy nordic walking, biegacze i wrocławskie kluby sportowe. Swój przyjazd zapowiedział też dwukrotny mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, obecnie trener w Stanach Zjednoczonych, Zygmunt Smalcerz.   

Program

  • 11:30 Dekoracja Nordic Walking – klasyfikacje kategorii wiekowych 
  • 12:00 Rozpoczęcie Pikniku 
  • 12:05  Wręczenie defibrylatora (odbiera p. Jerzy Sawka, dyr. WTWK Partynice)  
  • 12:15  Start do Biegu Śladem Konia  
  • 12:20-13:00 Dekoracja Nordic Walking w kategorii open  
  • 13:00-13:45 Przywitanie gości, prezentacja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków przez Wojciecha Koerbera 
  • 13:45-14:15 Dekoracja Biegu Śladem Konia  
  • 14:15-14:30 Pokaz konny  
  • 14:30-14:45 Występ muzyczny Mała Kalina 
  • 14:45-14:55 Kendo 
  • 14:55-15:15 Taekwondo 
  • 15:15-15:25 Występ muzyczny Mała Kalina 
  • 15:25-15:55 Występ artystyczny szkoły z Chocianowa 
  • 15:55-16.25 Występ artystyczny szkoły z Karpacza 
  • 16:25-16:50 Występ artystyczny szkoły z Łagiewnik 
  • 16:50-17:30 Występ księdza Bogdana Skowrońskiego 

Poza sceną: 

pokaz sprzętu sportów zimowych przez trenerów KS Śnieżka Karpacz: bobsleje, sanki; kino 9D, przejażdżki na kucykach (godz.12:30-14:30 i 15:00–17:00), strzelnica laserowa, rodzinny ogródek rekreacyjny – MCS; skimboarding, bule, badania wydolnościowe, unihokej, mini piłka nożna, korfball, piłkarzyki, badminton, gra planszowa, taekwondo, baseball, Tai-Chi, bumerang, łucznictwo, kendo, hokej na trawie, piłka siatkowa, Haidong Gumdo, Klocki Linden, elektryczne skutery – Akademia Bezpiecznej Jazdy – Go Scooter, zamki dmuchane. 

Imprezy towarzyszące: 

  • Puchar Polski Strongman, w godz. 12:30-17:00
  • VIII Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking, w godz. 9:00–16:00 

materiały organizatorów

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wyścigi konne Wrocław - Tor Partynice

 

Komentarze