SUMO – Stand-Up Mic Open

SUMO – Stand-Up Mic Open

Stand-up już na dobre zadomowił się na komediowej mapie Polski. Nie konkurował z kabaretami, które nadal dziarsko prezentują swoje przerysowane skecze na antenach telewizyjnych. Zamiast tego, skupił się na oszczędnej formie, kameralne kluby i bezpośrednią interakcję z widzem. Czy da się w tej sprawdzonej formie wymyślić coś… „grubszego”?

Otwórz się przed mikrofonem

SUMO, czyli Stand-Up Mic Open, zmienia podejście do formuły otwartego mikrofonu. Dotychczas Open Mic dawał początkującym artystom szansę na pokazanie się szerszej publiczności, jednak ich występ stanowił zaledwie rozgrzewkę dla bardziej utytułowanych komików. Organizatorzy SUMO postanowili uczynić z nich główną oś całego wydarzenia.

Ideą, przyświecającą SUMO jest udostępnienie sceny i mikrofonu wszystkim, którzy czują, że są w stanie przygotować i przedstawić krótki program komediowy. Każda edycja to dziesięciu występujących; każdy z nich ma dziesięć minut na rozbawienie do łez zebranej w klubie publiczności. Każdy z występujących witany jest burzą oklasków. Czy zostanie nimi pożegnany – zależy już tylko od poziomu, który zaprezentuje i przychylności publiczności.

Nie tylko dla amatorów

Uczestnicy SUMO nie konkurują ze sobą, dzięki czemu na scenie znajdądla siebie miejsce zarówno początkujący komicy, jak i starzy wyjadacze. Prawdziwym poligonem dla pierwszy raz występujących jest licznie zgromadzona publiczność. Natomiast zaawansowani w stad-upowych bojach traktują SUMO jak doskonałe miejsce do wypróbowania nowego materiału. Jednocześnie chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z tymi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze stand-upem.

Pierwsze edycje Stand-Up Mic Open odbyły się w klubie Alive, jednak szybko okazało się, że organizatorzy nie są w stanie pomieścić tam wszystkich wrocławskich pasjonatów stand-upu. Impreza została przeniesiona więc do Starej Piwnicy, mieszczącej ponad stu fanów komedii, jednak i ten klub potrafi pękać w szwach podczas SUMO.

Tylko grube żarty

O prawdziwej sile SUMO świadczą wysoki poziom  występujących oraz możliwość postawienia swoich pierwszych kroków na stand-upowej scenie. Przez sześć edycji przewinęło się na niej ponad trzydziestu komików, nie tylko z Wrocławia, ale też z Poznania, Warszawy czy Krakowa. To niesamowita okazja na przełamanie nieśmiałości i spróbowanie swoich sił wśród profesjonalnych komików.

Wydarzenie jest bezpłatne. Więcej informacji oraz możliwość zapisów na stronie organizatora.  

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Stara Piwnica

Krupnicza 15,  Wrocław

Komentarze