Jesienny Ekojarmark na Szewskiej

Jesienny Ekojarmark na Szewskiej

Jesienny Ekojarmark przy ul. Szewskiej w tym roku od 21 września (początek o godz. 17.00) do 2 października. Wśród wystawców znajdą się rolnicy, pszczelarze, lokalni producenci żywności, artyści i rzemieślnicy. Będzie można odetchnąć na leżaku albo z usadowić się na najprawdziwszym sianie!

Jesienna edycja Ekojarmarku to też okazja do świętowania 25-lecia jego organizatora – Fundacji EkoRozwoju (FER). Jak na urodziny przystało będzie wspaniałe ciasto – owoc: jabłka i gruszki użyte w cieście pochodzić będą z założonego przez FER unikalnego Sadu Bioróżnorodności w Wałkowej (Dolina Baryczy), w którym rosną tradycyjne odmiany drzew owocowych. Owoce będą do skosztowania na otwarciu EkoJarmarku 21 września o godz.17.00.

Dodatkowo przez cały czas trwania Ekojarmarku na placu zobaczyć będzie można wystawę prezentującą działania Fundacji.

W kolejnych dniach imprezy na chętnych czekają warsztaty, podczas których będziemy wspólnie przygotowywać budki dla ptaków oraz domki dla owadów zapylaczy. Oprócz tego będzie można uwić z siana prawdziwego Sianowija lub wybrać się na spacer z przyrodnikiem w poszukiwaniu ptaków.

Otwarte warsztaty dla każdego:

  • 24.09 (sobota), godz. 12.00-16.00
    Zrób domek dla zapylaczy! – otwarte warsztaty, podczas których z desek, szyszek, gałązek i innych naturalnych materiałów stworzymy domki, w których chętnie zamieszkają pożyteczne owady.
  • 25.09 (niedziela), godz. 12.00-16.00
    SIANOWIJE czyli wijemy z siana! – otwarte warsztaty ekologiczno-plastyczne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wykonać ozdobę z siana z dodatkiem naturalnych elementów.
  • 01.10 (sobota), godz. 12.00-16.00
    Gdzie śpią ptaki? – otwarte warsztaty, podczas których zbudujemy budki dla ptaków. Warsztaty połączone będą ze spacerem z przyrodnikiem.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych w miarę wolnych miejsc.

Lokalizacja

Wrocław, Ulica Szewska

 Wrocław

Komentarze