Pokaz ratownictwa wodnego na Odrze

Pokaz ratownictwa wodnego na Odrze

W sobotnie południe na Odrze w okolicy Kładki Zwierzynieckiej odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego. Widzowie będą świadkami profesjonalnej akcji odbywającej się w czasie rzeczywistym. Najbliżej ratowników – na pokładzie statku wycieczkowego – pokaz będą oglądać dzieci przeszkolone w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy.

O tym, jak wyglądają działania ratowników na wodzie, będą się mogły przekonać osoby, które w najbliższą sobotę (28 sierpnia) o godz. 12.00 pojawią się w okolicy Kładki Zwierzynieckiej. Akcja rozgrywać się będzie w czasie rzeczywistym – od powiadomienia o osobie potrzebującej pomocy przez zadysponowanie służb, podjęcie poszkodowanego z wody i rozpoczęciu resuscytacji aż po przekazanie go zespołowi karetki. Pokaz zapowiada się bardzo widowiskowo, a na Odrze pojawi się wiele łodzi ratowniczych.

Najbliżej pokazu znajdzie się statek turystyczny Goplana, na pokładzie którego będą dzieci przeszkolone w czasie wakacji przez Wrocławską Akademię Pierwszej Pomocy (projekt edukacyjny Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego). Udział w rejsie jest nagrodą dla uczestników wrocławskich półkolonii, którzy wykazali się największą wiedzą podczas ratowniczej gry terenowej. Udział w rejsie jest podziękowaniem i dowodem uznania za zaangażowanie, jakie półkoloniści włożyli w edukację i poznanie mechanizmów udzielania pierwszej pomocy.

Cała akcja ratownicza będzie na bieżąco komentowana przez koordynatorkę Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, tak by każdy świadek pokazu wiedział, co się dzieje.

Jednostką realizującą pokaz na zlecenie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego jest Wodna Służba Ratownicza.

Lokalizacja

Kładka Zwierzyniecka

Na Grobli, 50-370 Wrocław

Komentarze