XIII Festiwal Wysokich Temperatur | Dzieło ognia

XIII Festiwal Wysokich Temperatur | Dzieło ognia

Tegoroczny Festiwal Wysokich Temperatur odbędzie się 26-27 czerwca na terenie Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta we Wrocławiu.

Z uwagi na wyjątkowy czas, będzie to edycja inna niż dotychczas realizowane. I choć wymaga to elastycznego podejścia, dołożymy wszelkich starań, by również w tym roku nie zabrakło gorących emocji i ulubionych atrakcji.

26 czerwca

SPOTKANIA, POKAZY I WARSZTATY

Pierwszego dnia, w sobotę, odbędą się działania warsztatowo-pokazowe, w czasie których nasza publiczność będzie mogła uczestniczyć zarówno w dobrze znanych atrakcjach festiwalowych, jak i w szeregu nowych działań takich, jak np. pokaz z użyciem pieca ceramicznego inspirowanego maszynami parowymi czy tworzenie puzzli z aluminium. Większość z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się na świeżym powietrzu, w ogrodzie ASP.

27 czerwca

W drugim dniu Festiwalu zapraszamy was do wzięcia udziału w konferencji pt. „Sztuka w blasku ognia”, podczas którego zaproszeni do udziału artyści, a wśród nich nasi międzynarodowi goście, opowiedzą o swojej działalności artystycznej oraz procesie powstawania dzieł z wykorzystaniem wysokich temperatur. Będzie można posłuchać między innymi takich sław, jak: Frederik Rombach, Eglė Einikyte-Narkevičienė, Adam Abel, John Moran*

DZIAŁANIA ONLINE

To jeszcze nie wszystko. Tegoroczna edycja Festiwalu Wysokich Temperatur, to również wydarzenia odbywające się tylko w przestrzeni wirtualnej.

Od początku czerwca na kanałach społecznościowych regularnie publikowane będą filmy w dwóch cyklach: „Procesy” i „Artyści”.

W obydwu z nich zobaczymy po cztery klipy z każdej z festiwalowych sekcji – szkła, ceramiki i metalu. Za ich pomocą wykładowcy wrocławskiej ASP zaprezentują m.in. proces tworzenia ceramiki Raugo, różne metody formowania rzeźb pod odlewy z metali czy techniki piecowe i palnikowe. Dowiemy się też jak powstaje witraż, obraz ceramiczny w wykorzystaniem szkliw oraz obiekt ze szkła w hucie.

W cyklu „Artyści” poznamy dwunastu niezwykłych twórców, również związanych z wrocławską Akademią, którzy opowiedzą o swoim wybranym dziele. Mamy nadzieję, że publikacja materiałów w internecie pozwoli na nawiązanie dialogu między publicznością i artystami oraz na wymianę wiedzy i doświadczeń na jeszcze większą niż do tej pory skalę.

WYSTAWA W GALERII NEON

Kolejną atrakcją Festiwalu, tym razem w formie hybrydowej, będzie wystawa „Dzieło Ognia”, która odbędzie się w Galerii Neon w dniach 22-28 czerwca. Zanim jednak prace będzie można oglądać na wystawie, artyści i ich dzieła wezmą udział w specjalnej sesji zdjęciowej, której efekty będzie można oglądać już w maju w naszych mediach społecznościowych.

Wystawa „Dzieło ognia” to niezwykłe spotkanie z dwudziestoma czterema artystami i ich dziełami. 

KONKURS NA CZARKĘ

Ponadto w tym roku kontynuujemy festiwalową tradycję konkursu na czarkę do herbaty. Tym razem po raz pierwszy wydarzenie to ma zasięg międzynarodowy, a nadesłane prace będą prezentowane na wystawie w trakcie Festiwalu.

Więcej: bit.ly/2SgtDBV *

W zależności od sytuacji epidemicznej, w przypadku ograniczenia wstępu na teren ASP, część wydarzeń będzie transmitowana online. 

Organizator:

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Plac Polski 3/4,  Wrocław

Komentarze