Noc pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Noc pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

W sobotę 19 października oficjalnie zakończy się sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

O godzinie 20:00 wyświetlone zostaną, jeden po drugim, wszystkie pokazy specjalne, które można było podziwiać w tym roku: Marzenia, Cztery Żywioły, Katedra Demokracji, Piękna i Bestia, Dzień Dobry Marylin oraz Mikro i Makro Kosmos.

Na kolejny sezon trzeba będzie poczekać do wiosny przyszłego roku. Urządzenia fontanny są czyszczone, serwisowane i konserwowane na czas zimy.  

O fontannie: 

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie.

Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi ok. hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych.

Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze