Miesiąc Rodziny 2019

Miesiąc Rodziny 2019 - Wyspa Słodowa

Już po raz jedenasty Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego organizuje Miesiąc Rodziny – od Dnia Matki aż do Dnia Ojca we Wrocławiu zaplanowano ponad 250 wydarzeń.

Miesiąc Rodziny to wyjątkowy czas na przełomie maja i czerwca, kiedy kumuluje się wiele wydarzeń skierowanych do rodzin. Daty graniczne wyznaczają dwa święta – Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Jakie atrakcje czekają na wrocławskie rodziny w tym roku?

Pikniki rodzinne

Punktem kulminacyjnym jest pięć dużych pikników familijnych , które odbywają się na Wyspie Słodowej. W tym roku są to pikniki z okazji:

  • Dnia Matki,
  • Dnia Dziecka,
  • Dnia Dziadków (9 czerwca),
  • Dnia Rodziny (16 czerwca)
  • Dnia Ojca (23 czerwca).

Każdy z pikników ma swój temat przewodni, ale wśród wielu propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Kilkadziesiąt atrakcji dla dużych i małych, dmuchańce, foodtrucki, gry planszowe, warsztaty artystyczne i edukacyjne, zajęcia sportowe, pokazy z udzielania pierwszej pomocy oraz konsultacje profilaktyczne i bezpłatne porady specjalistów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na każdego, kto przyjdzie na Wyspę.

Kino plenerowe

Na Wyspie Słodowej ruszyło także kino plenerowe. W każdy piątek i w każdą sobotę o godzinie 22.00 rozpoczyna się seans - w tym tygodniu zobaczymy:

  • piątek 31 maja - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016), reż. Paolo Genovese
  • sobota 1 czerwca - Duża ryba i begonia (2016), reż. Xuan Liang, Chun Zhang

Brak ograniczeń co do przyprowadzania na filmy czworonogów oraz rowerów. Na gości kina czekają przygotowane leżaki i koce. W przypadku złych warunków pogodowych seans kina plenerowego może zostać odwołany.

Wszystkie informacje o atrakcjach i piknikach Miesiąca Rodziny można znaleźć na profilu na Facebooku.

Organizatorem Miesiąca Rodziny i pikników na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z wrocławskimi firmami, instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rodziny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze