Leśnicka Noc Świętojańska w CK Wrocław „Zamek”

Leśnicka Noc Świętojańska w CK „Zamek”

Leśnicka Noc Świętojańska ma charakter pikniku rodzinnego, który odbywa się w najbliższym otoczeniu Zamku: na tarasach, w amfiteatrze i parku krajobrazowym. Jej program daje okazję do miłego i twórczego spędzenia wolnego czasu w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Wrocławia.

Na scenie amfiteatru zamkowego wystąpią artyści poruszający się w stylistykach folk/etno/dub/electro. Największą atrakcją z pewnością będzie występ orkiestry dętej Tsigunz Fanfara Avantura grającej energetyczny balkan-folk. Obok nich na scenie pojawią się też Dzikie Jabłka – zespół w swojej twórczości łączący słowiańskie melodie i porywający rytm afrykańskich bębnów. Zagrają też: Radykalna Wieś, czyli  połączenie folkowych melodii, dubowego brzmienia i punkowej energii oraz didżejka, wokalista i producentka - Shamanika (Natalia Norko), która przygotowuje specjalnego seta w stylistyce electro/etno.

Zrób sobie wianek

Jak co roku na stanowiskach warsztatowych dziewczęta znajdą rumianki, z których własnoręcznie, pod okiem instruktorów, uplotą sobie świętojańskie wianki. Jako że jest  to najbardziej popularny warsztat Nocy, oblegany do późnych godzin wieczornych, organizatorzy w tym roku przygotowali kilkadziesiąt kilogramów materiału na wianki. Tak więc każdy chętny na pewno będzie w stanie przygotować sobie wianek. Po zakończeniu warsztatów wszyscy ruszą w paradzie świętojańskiej do brzegu przepływającej przez Leśnicę Bystrzycy, skąd dziewczęta będą rzucać wianki w nurt rzeki. 
Lalki-motanki to kolejny z warsztatów, w których będzie można wziąć udział podczas Nocy Świętojańskiej. Poprowadzi je Galina Sażniewa  ze Słowiańskiej Pracowni DiDaRa. Lalki-motanki wykonywano kiedyś z określoną intencją:  szczęścia, dostatku i miłości- miały szczególną magiczną moc, i tak np. Ziarnuszka zapewniała dostatek, Nierozłączki symbolizowały i cementowały związek dwojga ludzi, Zdrowuszka chroniła przed chorobami.

Przez cały czas trwania Nocy Świętojańskiej, w godz. 15:00 - 23:00 czyny będzie jarmark, na którym swoje produkty oferować będą stoiska m.in. z rękodziełem, biżuterią, miodami, sokami, serami, czy winami.

Koncerty:

  • 17.00, Radykalna Wieś, posłuchaj
  • 18.20, Dzikie Jabłka, posłuchaj
  • 20.20, Tsigunz Fanfara Avantura, posłuchaj
  • 21.30, after z Shamaniką.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Centrum Kultury „Zamek”

pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

Komentarze