Leo Festival 2019

Leo Festiwal 2019

Kolejną edycję Leo Festiwalu 2019 cechuje duża różnorodność tematyczna. Oczywiście jak zwykle organizatorzy starają się budować mosty między muzyką i innymi dziedzinami sztuki, a także różnymi grupami społecznymi. Zdobywać nowe obszary, stymulując i wzmacniając owocną wymianę energii między muzykami a słuchaczami. Sztuka zależy od komunikacji.

30.05. (czwartek), godz. 19.30, Narodowe Forum Muzyki (Sala czerwona)

W programie Wybierz i słuchaj oferujemy publiczności bogatą i barwną listę kompozycji. Podczas wieczoru słuchacze będą mogą spontanicznie wybrać, co chcą usłyszeć. Wskazane utwory zostaną zaprezentowane przez NFM Orkiestrę Leopoldinum.

1.06. (sobota), godz. 18.00, Narodowe Forum Muzyki (Sala czerwona)

W projekcie Muzyka i malarstwo mistrzowie pędzla przełożą energię muzyki wykonywanej na żywo na swój język – będą spontanicznie malować podczas koncertu! W pewnym sensie to nawiązanie do action painting z lat 50. XX w. Po koncercie będzie można wziąć udział w aukcji i kupić jeden z obrazów namalowanych „na żywo”.

2.06. (niedziela), godz. 19.30, Narodowe Forum Muzyki (Sala kameralna)

Na zakończenie festiwalu prawdziwy rarytas – koncert Dźwięki i smaki. NFM Orkiestra Leopoldinum wraz z Robertem Makłowiczem zaproponują świetny program muzyczny w połączeniu ze sztuką gotowania. Będzie to prawdziwa symfonia wspaniałych dźwięków oraz intrygujących smaków i aromatów. W menu prawdopodobnie znajdzie się danie tournedos Rossini, a także wiele smakowitych utworów, takich jak m.in. Tafelmusik Georga Philippa Telemanna i La revue de cuisine Bohuslava Martinů!

Lokalizacja

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław

Komentarze