Dispelled Reality // Artyfiction // White Matter

Koncert: Dispelled Reality, Artyfiction i White Matter

Solidna dawka rocka progresywnego w Czasoprzestrzeni:

Artyfiction

jest fuzją wielu gatunków muzyki oraz przestrzeni muzyko-podobnych. Celem, jaki obrał sobie zespół, jest jak największa „plastyczność” opowieści. Malowanie świata dźwiękami. Z tej też okazji stylistyka utworów pozostaje bliżej niesprecyzowana, podobnie zresztą jak ich przekaz. Opera i hardcore, jazz i metal, ambient i progrock. Wszystko starannie zmieszane, dopasowane i podane w wysoce energetycznej formie. Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dispelled Reality

to nowe podejście do rocka progresywnego na polskim rynku muzycznym. Swoją muzykę określają „progiem dla ludzi”, co potwierdzane jest świetnym odbiorem ich twórczości przez publikę. Rozbudowane melodie połączone z chwytliwymi liniami wokalnymi oraz lirycznymi, polskojęzycznymi tekstami tworzą niespotykaną mieszankę, która zaskakuje i porywa nawet najzagorzalszych zwolenników metrum 4/4.

White Matter

Ma 3-letnią tradycję i kilka historii. Od zawsze składa się z 5 członków, jednak nie od zawsze tych samych. Początkowo w repertuarze istniały tylko covery, za to nie byle jakie - począwszy od Guns‘n’Roses, przez AC/DC, aż po Led Zeppelin.

Twórczość każdego z wyżej wymienionych zespołów wpłynęła, i nadal wpływa, na twórczość WM. W muzyce słychać progresywno-rockowe dźwięki wywodzące się z nurtu klasyki rocka i zespołów takich jak Pink Floyd, Deep Purple, czy Black Sabbath. Ponieważ każdy z członków White Matter kompletnie się od siebie różni, finalny efekt ich pomysłów daje całkiem ciekawy efekt. Koncerty w krakowskich klubach są energiczno-magiczne. Na samej scenie nierzadko jest śmiesznie, a pod nią tłoczno

 

Lokalizacja

Czasoprzestrzeń

Tramwajowa 1-3,  Wrocław

Komentarze