Koncerty w jazzOVO

Koncerty na jazzOVO

27 lipca rusza nowy wakacyjny cykl koncertów jazzOVO. Zainauguruje go występ Anny Marii Mbayo. W kolejne piątkowe wieczory wystąpią m.in. Natalia Lubrano i Maciej Czemplik. Wszystkie koncerty są bezpłatne.  

OVO na jazzowo

Przed uczestnikami sześć muzycznych spotkań wypełnionych jazzem. – To pierwsza edycja jazzOVO. Co tydzień na patio rozbrzmiewać będzie jazz w wykonaniu wspaniałych młodych muzyków. To propozycja zarówno dla miłośników jazzu, jak i osób, które szukają ciekawej propozycji na piątkowy wieczór – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław, współorganizator koncertów. 

Sceną jazzOVO jest zielone patio w słynącym z niezwykłej architektury budynku OVO Wrocław. Niedawno powstała tu plaża restauracyjna OVO Beach Club z owocami morza w menu, a kawiarnie i restauracje przyciągają letnią ofertą – od sezonowych tapas i koktajli (OVO Bar & Restaurant), steków (Campo), dań kuchni czeskiej (Drevny Kocur), czy azjatyckich pierożków (Dim Sum Garden) po piwo rzemieślnicze z browaru Pinta czy wrocławską kawę z Etno Cafe. – Klimat patio w OVO jest wyjątkowy. To prawdziwa oaza w sercu miasta. Z jednej strony można rozsiąść się na leżaku lub kocu i wsłuchać w muzykę,  a z drugiej dzięki otoczeniu barów i restauracji połączyć koncert z dobrą kolacją.

Wykonawcy koncertów

Jako pierwsza zaśpiewa Anna Maria Mbayo – wokalistka, kompozytorka i dyrygentka chóru Gospel Life, która wystąpi w repertuarze jazzowym, bluesowym i soulowym. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Olek Miśkiewicz (piano), Piotr Mazurek (bas) oraz Jarosław Korzonek (perkusja). Anna Maria Mbayo jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Od najmłodszych lat uczyła się gry na fortepianie, później na saksofonie, jednak jej największą pasją jest śpiewanie. Doskonale odnajduje się nie tylko w muzyce gospel. Ma na swoim koncie występy m.in. u boku Leszka Możdżera. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol. O sobie pisze, że w muzyce najbardziej ceni to, że cały czas ją czegoś uczy.

Kolejny piątkowy wieczór (3 sierpnia) będzie należał do Quantum of Jazz. Przez rok istnienia zespół z Wrocławia zdążył zasłynąć z zamiłowania do muzyki improwizowanej oraz nieszablonowych interpretacji jazzowych standardów.

Równie ciekawie zapowiada się trzeci koncert, 10 sierpnia – na patio wystąpi wybitny wrocławski wokalista, Tomasz Krajewski z zespołem. Możemy spodziewać się zarówno interpretacji, jak i autorskich kompozycji.

Czwarty wieczór (17 sierpnia) to z kolei spotkanie z muzyką filmową w jazzowych aranżacjach. Zaśpiewa Natalia Lubrano, której wrocławianom przedstawiać nie trzeba. Towarzyszyć jej będzie trójka muzyków, która wraz z nią stworzyła projekt „Stopklatka”.

W przedostatni piątek sierpnia na patio wystąpi Jakub Lejnik Quartet. Muzyka kwartetu łączy elementy europejskiej i amerykańskiej tradycji. Na repertuar składają się zarówno własne kompozycje, jak i standardy w ciekawych aranżacjach z elementami jazzu, soulu i muzyki etnicznej. 

Cykl jazzOVO 31 sierpnia zamknie Maciej Czemplik Trio z utalentowaną wokalistką Sonią Hornatkiewicz. Muzycy zaprezentują program składający się z własnych interpretacji oraz kilka utworów autorskich. 
Organizatorami jazzOVO są DoubleTree by Hilton Wrocław i OVO Wrocław. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00, a wstęp jest bezpłatny.

Program jazzOVO 

  • 27.07.2018 Anna Maria Mbayo z zespołem
  • 03.08.2018 Quantum of Jazz 
  • 10.08.2018 Tomasz Krajewski z zespołem
  • 17.08.2018 Stopklatka i Natalia Lubrano 
  • 24.08.2018 Jakub Lejnik Quartet
  • 31.08.2018 Maciej Czemplik Trio ft. Sonia Hornatkiewicz 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

OVO Beach Club

Podwale 84, 50-414 Wrocław

Komentarze