Na skrzypce i fortepian

Na skrzypce i fortepian

W koncercie zmykającym w tym sezonie klasyczny cykl w Światowidzie usłyszymy duet ubiegłorocznych absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu - skrzypaczkę Paulinę Bujok i pianistę Kamila Jankowskiego. Oboje mają już na koncie sporo artystycznych sukcesów, udział w wielu kursach mistrzowskich, konkursach i międzynarodowych projektach muzycznych. Prowadzą ożywioną działalność koncertową.

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart | Violin Sonata no. 21, E Minor
  • Cesar Franck | Sonata for Violin and Piano No.1, A Major
  • Manuel de Falla | Taniec hiszpański
  • Jules Massenet | Meditation from Thais for Violin and Piano

Paulina Bujok

absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, którą ukończyła z wyróżnieniem (2017). Jest laureatką wielu konkursów w kraju i za granicą m.in. otrzymała I miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Citta’ di Latiano w kategorii solistycznej (Włochy 2017), I miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych Schloss Zell an der Pram we Wrocławiu (2016) oraz I miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (2016). Do jej sukcesów należy też udział w festiwalach i projektach orkiestrowych m.in. w Korei Południowej, Grecji, Niemczech, w krajach Beneluxu.

Kamil Jankowski 

absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu prof. Michała Szczepańskiego oraz klasie kameralistyki fortepianowej prof. Anny Gągoli (2017). Pianista brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich, kształcąc się pod okiem m.in. prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Jarosława Drzewieckiego, prof. Silke-Thora Matthies. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Jerzy Kosek, Jakub Chrenowicz, Helena Tomaszek-Plewa. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych.

Lokalizacja

Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Stefanii Sempołowskiej 54A, 51-661 Wrocław

Komentarze