Spotkanie z poetką Urszulą Kozioł w Prozie

Spotkanie z poetką Urszulą Kozioł w Prozie

Z okazji premiery nowego tomu wierszy Urszuli Kozioł „Znikopis” Wydawnictwo Literackie i Wrocławski Dom Literatury zapraszają do Prozy na spotkanie z poetką, które poprowadzi Adam Poprawa.

Urszula Kozioł jest wybitną i wielokrotnie nagradzaną poetką, laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, honorową obywatelką Wrocławia. „Znikopis”, najnowszy tom wierszy poetki, , jest kontynuacją i dopełnieniem wydanych w 2016 roku „Ucieczek”.

Poetka znów zadziwia mistrzostwem, łącząc w spójną całość wiersze o skrajnie różnorodnych formach – od urzekających, pozornie naiwnych „piosnek”, po zgliszcza rozdartych fraz i bogatej tematyce – od podszytych felietonowym sarkazmem obserwacji społecznych, po rozdzierające wołanie skierowane w zaświaty.

Zadziwiające jest to, że przy całym dramatyzmie poetka potrafi bawić się formą, nie stroni od lirycznego żartu i kokieterii, igra tematem ostatecznym, jakby przymierzała kostiumy, próbowała ról.  Podczas spotkania będzie można kupić książki Urszuli Kozioł.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Klub PROZA

Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław

Komentarze