Dieter Meier – gwiazda grupy Yello we Wrocławiu

Dieter Meier – gwiazda grupy Yello we Wrocławiu

Współtwórca legendarnego zespołu Yello, legendy electropopu lat 80. i 90.– Dieter Meier spotka się ze swoimi fanami w hotelu Monopol.

Meier odwiedzi również nową wrocławską restaurację CAMPO – nowoczesny grill house, mieszczący się w budynku OVO Wrocław. Oprócz działalności muzycznej, Dieter Meier prowadzi bowiem ekologiczną hodowlę krów i winnicę w Argentynie. W CAMPO spróbować można właśnie steków i win wyprodukowanych pod czujnym okiem twórcy takich przebojów, jak „Oh Yeah!” i „The Race”.

Dieter Meier to prawdziwy pasjonat. Gwiazdor kultowej grupy Yello zasłynął jako autor tekstów, muzyk, pisarz, zapalony golfista, przemysłowiec, reżyser filmowy i aktor, ale też projektant mody. W ostatnich latach dał się też poznać jako wyśmienity restaurator, wytwórca wina, hodowca bydła oraz argentyński kowboj gaucho. W późnych latach 90. Meier zakupił 2200 hektarów ziemi w Argentynie, gdzie założył słynne ekologiczne ranczo Ojo de Agua. Argentyńska wołowina jest ceniona za doskonały smak, który zawdzięcza wyłącznie naturalnym sposobom hodowli. Szwajcarski muzyk prracował również z uznanymi wytwórcami wina nad stworzeniem najlepszych win organicznych Ojo de Agua i Puro, które swoją jakość i wyjątkowy smak zawdzięczają unikatowym warunkom naturalnym – sąsiedztwu podnóża Andów i równika, a także procesowi produkcji bez użycia dodatków chemicznych. Teraz wina te zadebiutują w Polsce – właśnie w CAMPO. 

– Winnica musi wyrażać się sama w sobie. Nie możemy ingerować w winorośla – tylko wtedy uzyskamy najlepsze grona. Jeżeli ziemia w regionie Agrelo daje życie najlepszym argentyńskim szczepom Malbec i Cabernet, to co stałoby się, gdybyśmy ingerowali w ich uprawę? Uprawa wina musi być czysta, nienaruszona i wolna – tak Dieter Meier definiuje swoją filozofię produkcji wina.

Fani szwajcarskiego muzyka będą mieli okazję spotkać się z nim i zdobyć autograf w piątek i sobotę w Monopolu. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hotel Monopol

Heleny Modrzejewskiej 2, 50-071 Wrocław

Komentarze