Bieg Sierściucha – Biegiem po adopcję

Bieg Sierściucha – Biegiem po adopcję

21 października ścieżki Lasu Osobowickiego zapełnią się wielbicielami biegania z psiakami, a sama polanka przed lasem stanie się miejscem spotkania i wymiany doświadczeń miłośników czterech łap. Dla każdego, tego na czterech łapach, jak i dwóch nogach, biegającego, jak i spacerującego, tego, który uległ już czarowi psich oczu, jak i tego, który się jeszcze nad przygarnięciem psiaka waha znajdzie się coś miłego. Cel wydarzenia jest również szczególny – promowanie adopcji zwierząt i aktywne spędzanie z nimi wolnego czasu.

Biegaczy i spacerujących będzie około 300 osób. Niektórzy pobiegną w towarzystwie swojego czworonoga, niektórzy pokonają trasę biegu solo. Inni natomiast do wspólnej zabawy zaproszą czworonożnego mieszkańca schroniska dla zwierząt i – kto wie – być może rozpoczną piękną znajomość ukoronowaną adopcją psiaka.

  • Oprócz biegu w terenie na 5 km (i dwie lub sześć łap), na uczestników czekać będzie również psie expo, a z tymi żądnymi fachowej informacji weterynaryjnej swoją wiedzą podzieli się lek. wet. Justyna Janiec-Sokołowska.
  • Nie zabraknie też możliwości konsultacji z psim fizjoterapeutą czy nauki pierwszej pomocy dla dwunożnych i czworonożnych istot.
  • Dzielić się swoją pasją, którą są psy i sport, będzie cały sztab doświadczonych ekspertów: m.in. Waldemar Stawowczyk (mistrz psich zaprzęgów, Panrunner (mistrz maratonów i wielbiciel psów), Paweł Matuszkiewicz (zoopsycholog i trener psów), Martyna Kantor (tancerka i biegaczka, której w tej ostatniej pasji towarzyszy czworonożny przyjaciel), Grzegorz Żmuda (ratownik, założyciel projektu „Gotowi do Ratowania", któremu w pracy zawodowej towarzyszy włochaty adept ratownictwa), Izabela Tusińska (zootechnik i zoofizjoterapueta, pasjonująca się życiem wilków i innych psowatych stworzeń), Hanna Cięgiel (oligofrenopedagog i dogoterapeuta z pasją dzielący się swoim doświadczeniem), Grzegorz Soczomski (biegacz całym sercem zaangażowany w propsiakowe inicjatywy), Olga Neumann (studentka fizjoterapii, której serce skradły zwierzęta) oraz pasjonaci w swej dziedzinie z Animal Active, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące fizjoterapii zwierzaków.

Na mecie na biegaczy i ich pupili będzie czekać miła nagroda, a o głodnych i spragnionych zadba strefa foodtrucków, gdzie każdy roślinożerca, mięsożerca, miłośnik smaków wytrawnych, smakosz smaków tych bardziej słodkich, amator kawy oraz lubujący się w herbatach znajdzie coś dla siebie. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń związanych ze zwierzakami i dyscyplinami sportu na cztery łapy i dwie nogi. Wątpliwości osób zastanawiających się nad adopcją czterołapa postarają się rozwiać pracownicy Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych we Wrocławiu, którzy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące stawiania pierwszych kroków na wspólnej ścieżce psio – ludzkiej przyjaźni. Co więcej, osoby posiadające zbędne ręczniki, koce lub inne rzeczy mogące się przydać we wrocławskim schronisku dla zwierząt, będą mogły przekazać je w dniu imprezy.

Zapisy na imprezę trwają, można dołączyć jako uczestnik do biegu w wersji solowej oraz wziąć udział w imprezie towarzyszącej, która na pewno będzie miłym akcentem tego październikowego niedzielnego przedpołudnia. Z pewnością każdy miłośnik czterech łap, zarówno ten biegający, jak i niebiegający, znajdzie podczas „Biegu Sierściucha” coś dla siebie.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Las Osobowicki

 Wrocław

Komentarze