GlassGo! edukacyjna gra miejska

GlassGo! edukacyjna gra miejska

GlassGo powraca! Weźcie udział w trwającej całe wakacje grze terenowej i wygrajcie nagrody! Wyjdziemy poza ramy galerii sztuki, by wspólnie mapować miejską przestrzeń 

GlassGo 2 
31.07 - 3.10.2021 | Kościuszkowska Dzielnica Mieszkaniowa, Wrocław

  • I rozgrywka 31.07 (sobota), godz. 13.00 start: galeria SIC! BWA Wrocław, prowadzenie: Barbara Celebucka / Inne Centrum
  • II rozgrywka dla dzieci 07.08 (sobota), godz. 13.00, start: galeria SIC!, prowadzenie: Alicja Abramowicz. Rozgrywka dedykowana dzieciom w wieku 5-8 lat.
  • III rozgrywka dla osób niesłyszących i słabosłyszących 21.08. (sobota), godz. 13.00, start: galeria SIC!, prowadzenie: Ewa Pluta / Muzeum Miejskie Wrocławia rozgrywka kierowana do grupy osób niesłyszących.

Liczba miejsc na rozgrywki specjalne jest ograniczona. Zgłoszenia z datą planowanego udziału prosimy przesyłać na adres  sic@bwa.wroc .pl.

Strona aktywna od 31 lipca

GlassGo vol.2 to druga edycja badawczego projektu galerii SIC! BWA Wrocław skupiającego się na analizie kondycji i funkcji szkła oraz ceramiki w przestrzeni miejskiej.

Rzadko rozpatrywana jako odpowiednia do ekspozycji powyższych mediów, odkrywa przed nami nowe konteksty oraz pozwala na ich alternatywne „czytanie” – jako obiektów dekoracyjnych, funkcjonalnych, ale też będących częścią codziennej miejskiej rzeczywistości. Rozkładając na czynniki pierwsze elementy, biorąc pod lupę oczywistości lub skupiając wzrok na tym, co niezauważalne, spojrzymy na nie z przewrotnej perspektywy poznając ich nowe aspekty funkcjonowania.

We współpracy z grupą specjalistów związanych z takimi dyscyplinami jak projektowanie szkła, historia sztuki czy problematyka przestrzeni miejskiej będziemy eksplorować analizować i definiować nowe tropy. Podczas trwającej całe wakacje gry terenowej zaprosimy do wyjścia poza ramę galerii sztuki i do wspólnego mapowania miejskiej przestrzeni.
W grę może zagrać każdy, o dowolnej porze. Wystarczy mieć telefon z aplikacją do odczytywania kodów QR oraz mapkę.

Zasady gry: do wzięcia udziału w grze potrzebujesz smartfona z funkcją czytania kodów QR i aparatem oraz mapkę, którą pobierzesz w: galerii SIC! BWA Wrocław (pl. Kościuszki 9/10), DCF (ul. Piłsudskiego 64a) oraz Green Caffe Nero (pl. Kościuszki 1) i w innych punktach Wrocławia.

Na mapie zaznaczonych jest 6 punktów znajdujących się na terenie Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Poruszaj się po niej w celu odnalezienia wszystkich zaznaczonych miejsc. Po znalezieniu wszystkich punktów uzupełnij formularz dostępny na stronie www.glassgo.bwa.wroc.pl i wykonaj zadanie finałowe.

Jak się gra?

  • Pobierz mapkę z lub wejdź na stronę gry.
  • Zlokalizuj na mapie wszystkie punkty na osiedlu KDM oznaczone za pomocą QR kodów i udaj się tam
  • Po dotarciu na miejsce znajdź tabliczkę z zakodowaną podpowiedzią. Odczytaj wiadomość. Rozpoznaj opisany obiekt i zrób mu zdjęcie.
  • Jeśli uda ci się odnaleźć wszystkie punkty – czas wysłać nam swój formularz z odpowiedziami. Znajdziesz go na www.glassgo.bwa.wroc.pl Na tym etapie przydatne będą wykonane podczas gry zdjęcia.
  • Jeśli wypełnisz poprawnie formularz – dostaniesz e-mailem ZADANIE FINAŁOWE.
  • Wykonaj zadanie finałowe i zakończ grę

Nagrody:

1. miejsce:
Voucher warsztatowy na dowolne, jednorazowe warsztaty ceramiczne w pracowni Zakwas Studio o ważności 6 miesięcy.
2. miejsce:
Grafika w technice riso autorstwa Szymona Szewczyka w formacie A3 i pakiet wydawnictw BWA Wrocław.
3. miejsce:
Grafika w technice riso autorstwa Szymona Szewczyka w formacie A3.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Pętla” w galerii SIC BWA Wrocław.
Działanie jest częścią projektu Biuro Wspólnych Aspiracji. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław.
Kuratorki / curators: Mika Drozdowska, Iwona Kałuża
Współorganizatorzy / co-orgazinezers: Green Cafe Nero pl. Kościuszki, DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Fundacja Katarynka

Komentarze