Konferencja: DiverCITY4

Konferencja: DiverCITY4

W programie konferencji znalazły się cztery obszary tematyczne:

  • środowisko,
  • mieszkalnictwo,
  • dostępność,
  • polityka senioralna.

Będzie również wątek badawczy, który Politechnika Wrocławska na potrzeby tej inicjatywy przeprowadziła we Wrocławiu.

Stacjonarnie i online

Konferencja będzie miała 2 wymiary: stacjonarny i online. Donatorzy i eksperci z Islandii i Norwegii będą  łączyć się online, podczas gdy polscy eksperci stacjonarnie.

Wśród odbiorców są głównie przedstawiciele małych i średnich miast polskich, które będą aplikować do  Programu Rozwój Lokalny, finansowany ze środków norweskich i EOG.

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na 2 języki: angielski i polski oraz język migowy. Wśród zaproszonych są również organizacje pozarządowe – NGO.

Stacjonarnie w Centrum Kongresowym zostanie zachowany reżim sanitarny. Uczestnicy otrzymają maseczki z logo Divercity 4 i mozliwość skorzystania z rękawiczek.

Wśród gości będzie m.in. Wiceprezydent Jakub Mazur,  Minister Jedynak-Jarosińska (online) oraz Prezesi Zw. Władz lokalnych Islandii i Norwegii.

Na konferencję obowiązuje rejestracja. 

Program

W ramach Inicjatywy Divercity 4 - polsko-norweskiej współpracy w zakresie kreowania nowoczesnych rozwiązań w miastach obok warsztatów i konferencji powstaną materiały, które będą opublikowane na stronie www.divercity4.pl, m.in. raport z badań, podręcznik oraz publikacja pokonferencyjna.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze