Wykład i spotkanie z dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską. Dla dzieci warsztaty

Dzień Życzliwości 2020: Spotkanie online z dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską

Ewa Woydyłło-Osiatyńska, doktor psychologii, psychoterapeutka, publicystka i autorka książek, m.in. Sekrety kobiet, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Buty szczęścia, Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji. Od 30 lat w Fundacji Batorego kieruje szkoleniem specjalistów w dziedzinie uzależnień w Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Aktywnie działa w Kongresie Kobiet.

Spotkanie online

Słowami posługuje się każdy i bez przerwy — w zadumie, gniewie, radości, rozpaczy, w miłości i nienawiści. Jest to uniwersalna waluta wymienna pośród nas wszystkich. Nieograniczony dostęp do tego wspólnego dla wszystkich skarbca, czyni nas wszystkich bogaczami.

Czy rzeczywiście? Czy wszystkich? Czy naprawdę bogaczami?

Czy waluta, którą się posługujemy, jest z kruszca czy z tombaku? Wzbogaca nas wzajemnie czy ograbia? Buduje czy dewastuje?

Zaczniemy nasze spotkanie od psychozabawy. Zbiorowej i wspólnej, ale osobistej i intymnej. Poproszę o parę sekund namysłu, a następnie zapisanie pięciu słów, zdań, wyrażeń JAKIE CHCIAŁABYŚ USŁYSZEĆ od:

  • osób, które kochasz
  • od osób przypadkowo spotykanych w windzie, autobusie, w sklepie
  • od swojego zwierzchnika / wykładowcy
  • od osób, które spotykasz w szkole / w pracy
  • od osób, który sprawiły ci przykrość

Rozmowa wokół tych spraw będzie kontynuacją tematu sprzed roku, stając się pogłębionym ćwiczeniem z empatii, tej najczystszej formy humanizmu.

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze