Celem konferencji jest dyskusja na temat dzisiejszej i dawnej Ukrainy, zwłaszcza w kontekście trwającej wojny. Studenci, doktoranci, młodzi badacze będą zastanawiać się nad różnymi aspektami dotyczącymi Ukrainy, jej obecnymi problemami, polityką, kulturą, dziejami oraz wspólnym sąsiedztwem z Polską, a także rolą młodzieży w sytuacji wojny oraz odbudowy kraju po jej zakończeniu.
Format konferencji – hybrydowy.
Program konferencji
Posiedzenie plenarne „KU POKRZEPIENIU”
Moderator: dr Anna Ursulenko
- 9:00 – 9:30 prof. Jarosław Hrycak (Ukraiński Katolicki Uniwersytet, Lwów), „Does History Matter in the Russian-Ukrainian War?”
- 9:30 – 9:40 przerwa
- 9:40 – 10:00 dr Andrea M. Noel, prof. (State University of New York at New Paltz), „The Wroclaw bilingual materials project for young Ukrainian Refugee children and their teachers"
- 10:00 – 10:20 dr hab. Hanna Shvets (Kijowski Uniwersytet Narodowy іm. T. Szewczenki), „Мовний портрет Києва у сприйнятті українських та іноземних студентів"
- 10:20 – 10:40 dr Marta Kondracka-Szala (Uniwersytet Wrocławski), „Pomagamy dzieciom z Ukrainy – projekt wsparcia zorganizowany przy Uniwersytecie Wrocławskim"
- 10:40-11:00 dr Sofia Butko (Charkowski Uniwersytet Narodowy im. W. N. Karazina), „Харків, Харків, де твоє обличчя?”: український Харків учора, сьогодні, завтра
- 11:00-11:20 – Aleksandra Wybraniec (Uniwersytet Wrocławski), „Na Granicy – doświadczenie granic i odwrócenia celów wojny w punkcie pomocy uchodźcom w kościele baptystycznym miasta Chełm&rdquo
- 11:20 – 11.30 – dyskusja
- 11:30 – 12.00 – przerwa
OBRADY SEKCYJNE
Sekcja 1 „Teoria i praktyka badań językoznawczych (A)”
(sala 301)
Moderator: Olga Kowalczyk
- 12:00 – 12:15 Олена Краснова (НУ біоресурсів і природокористування України), Мова ворожнечі під час війни
- 12:15 – 12:30 Agnieszka Matkowska (UWr), Dlaczego „w Ukrainie”, a nie „na Ukrainie”? Wpływ sytuacji politycznej na zakorzenianie się nowej formy w języku
- 12:30 – 12:45 Катерина Музика, Оксана Тепла (НУ біоресурсів і природокористування України), Мова як основна зброя консцієнтальної війни
- 12:45 – 13:00 Анастасія Венгер (Хмельницький національний університет), Українські міліті-псевдоніми
- 13:00 – 13:15 Олена Павленко (Запорізький національний університет), Врятувати від війни українських дітей і українську освіту в Польщі: про викладання української мови і літератури в реаліях сьогодення
- 13:15 – 13:30 Архебамен Шамма Шайомі (Київський національний університет технологій та дизайну), Онлайн-курс «Цікава українська. Відкриваємо міста України»: погляд здобувачів- інофонів
- 13:30 – 13:45 Анастасія Мухіна (Ніредьгазький університет, Угорщина), Дослідник угорсько-слов’янських міжмовних контактів Шандор Мокань
- 13:45 – 14:00 dyskusja
- 14:00 – 14:30 przerwa
Sekcja 2 „Aktualne zagadnienia literaturoznawstwa
(A)” (sala 213)
Moderator: Nataliia Chaura
- 12:00 – 12:15 Катерина Бондар (Криворізький державний педагогічний університет), Сучасні реалії війни на Сході України у романі Світлани Талан „Ракурс”
- 12:15 – 12:30 Журбенко Антоніна (Криворізький державний педагогічний університет), „Художня рецепція війни в романі Сергія Жадана Інтернат"
- 12:30 – 12:45 Yana Titus (UAM), Стильові особливості поезії Революції Гідності, Стильові особливості поезії Революції Гідності
- 12:45 – 13:00 Ганна Лук’янчук (Ніредьгазький університет, Угорщина, Популяризація творчості Лесі Українки в сучасній Угорщині
- 13:00 – 13:15 Крістіна Гусенко (Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди), «Українська реконкіста» Ніли Зборовської. Містичний постмодернізм і проблема іншого
- 13:15 – 13:30 Таїсія Лазарєва (Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди), Підліткова література (Young adult fiction) як сегмент актуальної літератури
- 13:30 – 13:45 Марія Русановська (Львівський національний університет ім.І.Франка), Діти VS дорослі й травмована пам’ять Чорнобиля (на матеріалі збірки оповідань „Діти Чорнобиля” Євгена Гуцала та роману „Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього” Світлани Алексієвич)
- 13:45 – 14:00 dyskusja
- 14:00 – 14:30 przerwa
Sekcja 3 „Język a dyskurs medialny (A)”
(sala 203)
Moderator: Viktoriia Osipchuk
- 12:00 – 12:15 Євгеній Яковенко (UWr), Агресія Росії проти України в польському інформаційному просторі (2014-2022 рр.)
- 12:15 – 12:30 Софія Охота (НУ біоресурсів і природокористування України). ЗМІ і мовна свідомість особистості
- 12:30 – 12:45 Вікторія Хан (НУ біоресурсів і природокористування України), Методологія лінгвістичного дослідження медіатекстів
- 12:45 – 13:00 Бутковська Оксана (Львівський національний університет ім. І. Франка), Особливості функціонування термінів соціолінгвістики у медійному дискурсі
- 13:00 – 13:15 Роксолана Лещук (Львівський національний університет ім.І.Франка), Дискурс парламентарів як об'єкт лінгвістичного аналізу
- 13:15 – 13:30 Mateusz Demeniuk (UKSW), Медіальна діяльність Української Греко-Католицької Церкви в Польщі
- 13:30 – 13:45 Anna Skibińska (UWr), Między Odrą a Bugiem – jak zmieniają się obrazy Ukraińców w mediach regionalnych w Polsce?
- 13:45 – 14:00 dyskusja
- 14:00 – 14:30 przerwa
Sekcja 4 „Dzieje i kultura Ukrainy” (sala 107)
Moderator: Paulina Korneluk
- 12:00 – 12:15 Oleksandr Ruzevych (UJ), Українське питання в європейському дискурсі
- 12:15 – 12:30 Evelina Kachynska (PAN), Wpływy bizantyjskie w architekturze murowanej Rusi Kijowskiej od końca X do początku XIII wieku
- 12:30 – 12:45 Kich Natalia (KUL). Кобзарсько-лірницька традиція України в минулому та сьогодні
- 12:45 – 13:00 Zuzanna Wiechno (UŁ), Słowiańskie rodzimowierstwo w Ukrainie
- 13:00 – 13:15 Julian Schorr (University of Oldenburg), The Bukovinian diet – impact and achievements of regional parliamentarism 1861–1910
- 13:15 – 13:30 Bartosz Białek (UWr), Nestor Machno – prawdziwy bohater czy rozbójnik?
- 13:30 – 13:45 Kacper Rosner-Leszczyński (UWr). „Освобождение Крыма”. Brutalne deportacje Tatarów krymskich w 1944 roku
- 13:45 – 14:00 Василик Світлана (Chmielnicki Uniwersytet Narodowy), Тема М.Леонтовича і „Щедрика в українській нумізаматиці і філателії
- 14:00 – 14:15 Марина Шарпило (Харківська державна академія культури), Комемораційні практики візуальної репрезентації Голокосту в культурній парадигмі України
- 14:15 – 14:30 dyskusja
- 14:30 – 15:00 przerwa
Sekcja 5 „Teoria i praktyka badań językoznawczych
(B)” (sala 301)
Moderator: Mateusz Barański
- 14:30 – 14:45 Валентина Хатьонка (НУ біоресурсів і природокористування України), Молодіжний сленг як прояв лексичної інтерференції
- 14:45 – 15:00 Марина Головченко (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди), Прагматика і семантика часток в українській народні казці
- 15:00 – 15:15 Лілія Колесник (Криворізький державний педагогічний університет), Реалізація числового коду в українській пареміології
- 15:15 – 15:30 Дмитро Решетніков (Криворізький державний педагогічний університет), Емоційно-експресивна природа суфіксів (на матеріалі п’єси М. Куліша «Мина Мазайло»)
- 15:30 – 15:45 Nataliya Magas (Прикарпатський національний університет ім.В.Стефаника), Функційно-семантичне значення речень з напевно, ніби, хіба та невже
- 15:45 – 16:00 Надія Денисенко (Криворізький державний педагогічний університет), Структурно-семантична класифікація звертань у поетичній мові творів Ліни Костенко
- 16:00 – 16:15 Сяньцзін Чжан (КНУ імені Тараса Шевченка), Особливості мовленнєвого жанру угоди про співробітництво в контексті специфіки офіційно-ділового стилю української мови
- 16:15 – 16:30 Марія Михайленко (Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди), Повтор як засіб текстотворення публіцистичного тексту
- 16:30 – 16:45 Аліна Мох (Херсонський інститут ПрАТ „ВНЗ МАУП”), Концепт „Бог” у поетичній збірці Ю.Іздрика „Меланхолії”
- 16:45 – 17.00 dyskusja
Sekcja 6 „Aktualne zagadnienia literaturoznawstwa
(B)” (sala 213)
Moderator: Aleksandra Wybraniec
- 14:30 – 14:45 Ксенія Ідрічан (Київський національний університет ім.Т.Шевченка), Розвиток польсько-українського поетичного слему
- 14:45 – 15:00 Jacek Muszkieta (UAM), Stanisławowsko-frankiwska gra nawarstwień. Przestrzenne refleksje wokół powieści Felix, Austria Sofiji Andruchowycz
- 15:00 – 15:15 Iga Ziębicka (KUL), Kozacy uprzedmiotowieni. (Post)kolonialna interpretacja twórczości Henryka Krasińskiego
- 15:15 – 15:30 Олена Андрюхіна (Криворізький державний педагогічний університет), Проблема булінгу та шляхи її вирішення в малій прозі Б. Грінченка
- 15:30 – 15:45 Катерина Білобровська (Криворізький державний педагогічний університет), Особливості формування концептосфери творчості Б. Антоненка-Давидовича
- 15:45 – 16:00 Соломія Пугач (Львівський національний університет ім.І.Франка), Новозавітня інтертекстуальність у збірці «Во дні они» Наталени Королевої
- 16:00 – 16:15 dyskusja
Sekcja 7 „Język a dyskurs medialny (B)”
(sala 107)
Moderator: Оleksandr Zinchuk
- 14:30 – 14:45 Анастасія Чумак (НУ біоресурсів і природокористування України), Причини низької мовленнєвої культури сучасних українських інтернет-видань
- 14:45 – 15:00 Юлія Коваль (НУ біоресурсів і природокористування України), Інтернетне видання як пοказник «мοвних смаків епохи»
- 15:00 – 15:15 Анна Войленко (НУ біоресурсів і природокористування України), Помилконебезпечні явища на сторінках українських інтернетних видань: лексичний рівень
- 15:15 – 15:30 Ярослава Воробйова (НУ біоресурсів і природокористування України), Морфологічні анормативи на сторінках українських інтернетних видань
- 15:30 – 15:45 Дар'я Баула (НУ біоресурсів і природокористування України), Синтаксичні анормативи на сторінках українських інтернетних видань
- 15:45 – 16:00 Анастасія Смик (Волинська обласна Мала академія наук України), Конференційний дискурс сучасної філологічної науки
- 16:00 – 16.15 dyskusja
Sekcja 8 „Przemiany społeczno-polityczne, gospodarcze i edukacyjne w Ukrainie”
(sala 203)
Moderator: Karolina Ziomek
- 14:30 – 14:45 Malwina Tkacz (UKSW), Prawa człowieka w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę
- 14:45 – 15:00 Anzhelika Savchuk (UWr), Ukraina i jej prezydenci: Volodymyr Zelensky
- 15:00 – 15:15 Marianna Filipchuk (UW), Kształtowanie postaw patriotycznych jako narzędzie odbudowy tożsamości narodowej w Ukrainie po 2014 r.
- 15:15 – 15:30 Oleksandr Shevchenko (PAN), Reakcja ukraińskiej myśli politycznej na Katastrofę Smoleńską 10.04.2010
- 15:30 – 15:45 д-р Борис Беззубко, Юлія Беззубко (Донбаська національна академіябудівництва і архітектури), Міжнародна технічна допомога Україні: вчора, сьогодні і завтра
- 15:45 – 16:00 dr Beata Olszewska-Łabędź (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Czynniki makroekonomiczne determinujące migrację z Ukrainy do Polski
- 16:00 – 16.10 przerwa
- 16:10 – 16:25 Michał Hebda (UJ), Samorządy dla obywateli Ukrainy. Zaangażowanie finansowe i rzeczowe jednostek samorządu terytorialnego Polski w związku z dynamiczną migracją obywateli Ukrainy do Polski
- 16:25 – 16:40 Stanislav Aprilashvili (UW), Ukraina a program Partnerstwa Wschodniego
- 16:40 – 16:55 Ivan Fechko (Київський національний університет ім.Т.Шевченка), Стан та перспективи політичної асоціації між Україною та Європейським Союзом
- 16:55 – 17:10 Aleksander Petrys (UJ), Podobieństwo czy przeciwieństwo? Prawno-porównawcza analiza regulacji spadkowych w Polsce i na Ukrainie
- 17:10 – 17:25 Karolina Tulik (UWr), Analiza systemu edukacyjnego na Ukrainie po reformie edukacji w 2017 r.
- 17:25 – 17:40 Денис Бондаренко (Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди), Сучасний стан готовності учнів до інноваційної діяльноті на уроках математики
- 17:40 – 18:00 dyskusja