Gdzie powstaną wybiegi dla psów we Wrocławiu? – wybierz i zagłosuj

We Wrocławiu są na razie tylko dwa wydzielone place zbaw dla psów. Niedługo będzie ich więcej. Gdzie powstaną? O tym zadecydują mieszkańcy w plebiscycie, który właśnie ruszył. „Pies w wielkim mieście ” to wspólna akcja miasta i Gazety Wyborczej. Do wyboru jest 12 lokalizacji wyłonionych spośród kilkudziesięciu nadesłanych propozycji. Z 12 miejsc wybrane zostaną dwa.   


Na liście zaproponowanych miejsc, gdzie mogą powstać wydzielone wybiegi, w których psy będą mogły się wyszaleć są m.in.: park Skowroni, plac Społeczny, park Tołpy, park przy ul. Sztabowej, park Tysiąclecia, park Zachodni, park na Biskupinie (od strony ul. Canaletta), na Oporowie i kilka innych.

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Krzysztof Działa szacuje, że jeśli wszystko pójdzie bez komplikacji, to wiosną 2017 r. dwa nowe wybiegi będą gotowe. Dyrektor ZZM obiecał też, że pieniądze na kolejne psie place znajdą się w przyszłym roku.

Zasady udziału w głosowaniu są proste, głos można oddać tylko na jedno miejsce. Wygrają dwa z największą liczbą wskazań. Plebiscyt zakończy się w środę, 31 sierpnia, o godz. 12.

Przejdź do głosowania


Zgłoś uwagę