wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Gdzie robią kostiumy z recyklingu? [WIDEO]
Kliknij, aby powiększyć
"Pokolenie P: Prokofiev”, spektakl w reżyserii M. Znanieckiego kolejnym w cyklu „Głos wykluczonych” w ramach ESK 2016. archiwum www.wroclaw.pl
"Pokolenie P: Prokofiev”, spektakl w reżyserii M. Znanieckiego kolejnym w cyklu „Głos wykluczonych” w ramach ESK 2016.

„Pokolenie P: Prokofiev”, spektakl teatralny z muzyką Sergiusza Prokofiewa według scenariusza Michała Znanieckiego, będzie tematem tegorocznej edycji cyklu „Głos wykluczonych” (w ramach programu przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016).

Reklama

Realizuje go Fundacja Jutropera we współpracy z Biurem Festiwalowym IMPART 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do realizacji spektaklu zaproszona została tym razem grupa dzieci, podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, które pracują przy widowisku pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego i instruktorów Fundacji, by wystąpić u boku Agaty Zubel oraz orkiestry Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka.

A to nastąpi już niedługo – plenerową premierę zaplanowano bowiem na 11 lipca br. w wyjątkowych przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu Grotowskiego. Natomiast w grudniu spektakl zaprezentowany zostanie na deskach Teatru Muzycznego Capitol – partnera projektu „Głos wykluczonych”*.

Przygotowania do spektaklu „Pokolenie P: Prokofiev” idą we wzmożonym tempie. Przy tworzeniu szczególnych kostiumów zaangażowali się wolontariusze – ludzie wielu profesji, a niepowtarzalne stroje powstają z… surowców wtórnych. Zobacz, jak to wygląda „od kuchni:

 

*Głos wykluczonych to projekt Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego. Jego ideą jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno-muzycznych. W 2013 r. zrealizowano widowisko pt. „Szukając Leara: Verdi” – z udziałem seniorów, Wojciecha Malajkata, Jerzego Artysza, Ewy Biegas, Kariny Skrzeszewskiej, Marty Miki oraz Młodej Polskiej Filharmonii. Spektakle i warsztaty przygotowywane zarówno przez polskich uczestników, jak i w konfiguracjach zagranicznych – z udziałem artystów i instytucji partnerskich miast Wrocławia. W tym roku do projektu oficjalnie dołączył Lwów.

Tegoroczna praca przy projekcie obejmuje cykl warsztatów teatralnych i muzycznych dla dzieci, kontynuację pracy z seniorami – podopiecznymi Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Ponadto, do współpracy i do wspólnej kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego zaproszono kolejne instytucje i organizacje, m.in. Fundację MAIO, Stowarzyszenie TRATWA oraz Fundację Ottenbreit.

 

MaWi

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl