„Flamenco, flamenco” w DCF-ie

Film hiszpańskiego reżysera Carlosa Saury z roku 2010. To kontynuacja słynnego dokumentu, o tej samej tematyce. Komu podobała się część pierwsza, pokocha też drugą. Filmowy Klub Seniorów zaprasza we wtorek, 27 października o godz. 12. Bilety 10 zł. 


Carlos Saura po raz kolejny eksploruje świat kultury flamenco. Zabiera widza w podróż przez życie, pokazując kolejne jego akty w różnych aranżacjach tanecznych i muzycznych. Wszystko to filmuje trzykrotny zdobywca Oscara Vittorio Storaro, inspirując się malarstwem hiszpańskim.

Saura zaprosił do współpracy nie tylko znanych i cenionych artystów starego pokolenia, takich jak Paco de Lucía, Manolo Sanlúcar, Tomatito y José Mercé, ale i przedstawicieli nowego nurtu flamenco. Ekran wypełnili dźwiękami m.in.: Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Estrella Morente, Niña Pastori, Miguel Poveda, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños, Montse Cortés czy Rocío Molina.
„Flamenco, flamenco” nawiązuje kompozycją, treścią i tytułem do wcześniejszego filmu Saury Flamenco” z 1995 roku. Do tego stopnia, że nową produkcję rozpoczyna ta sama pieśń, która kończyła  poprzednią. 

Zgłoś uwagę