Remont drogi Blizanowice – Trestno: będzie droga zastępcza

28 kwietnia zamknięto drogę Blizanowice – Trestno z powodu generalnego remontu. Na czas remontu, ktory potrwa co najmniej do września, władze gminy Siechnice planują uruchomić dla kierowców drogę transportu rolnego Blizanowice-Mokry Dwór/Trestno. Przejazd nią będzie możliwy najwcześniej 4 maja br.

  • Droga transportu rolnego blizanowice-mokry dwór/trestno

    Droga transportu rolnego będzie quasi objazdem na czas remontu drogi Blizanowice-Trestno. (fot. gimna Siechnice)

  • droga Blizanowice Trestno

    Remont generalny drogi Blizanowice-Trestno potrwa co najmniej 4 miesiące


To dobra wiadomość dla kierowców jadących do Wrocławia od strony wschodniej obwodnicy Wrocławia. Droga transportu rolnego Blizanowice-Mokry Dwór/Trestno ma pełnić rolę prowizorycznego objazdu na czas robót budowlanych i ograniczyć uciążliwości związane z dojazdem do i od Wrocławia. 

Jak piszą władze gminy Siechnice, droga transportu rolnego (wykonana przed II wojną światową) ma długość ok. 2,0 km, posiada jedynie utwardzenie z kamienia łamanego i ulepszona została kruszywem drogowym. Ma tylko 3 metry szerokości i została przygotowana w standardzie umożliwiającym przejazd jednokierunkowy na trasie Blizanowice – Mokry Dwór/Trestno. 

Gmina przygotowała projekt organizacji ruchu, który przewiduje, że:
- od godz. 13.00  do 23.00 ruch będzie odbywał się od Mokrego Dworu do Blizanowic  („powroty”)
- od godziny 24 do godz. 12.00 z przeciwnego kierunku od Blizanowic do Mokrego Dworu („dojazdy do pracy”)

W celu zapobieżenia kolizji pomiędzy pojazdami na trasie przejazdu w okresie przejścia z jednego kierunku na drugi przewidziano po  jednej godzinie przerwy w ruchu w obu kierunkach:
- 23.00-23.59
- 12.00-12.59. 

Ważny dojazd

Droga Blizanowice – Trestno to ważny wjazd do Wrocławia od strony wschodniej obwodnicy miasta. Zapewnia bezkorkowy dojazd do placu Społecznego lub ul. Kościuszki. Kierowcy dzięki niej omijają zakorkowana Opolską i Strachocińską. Niestety droga ta jest zbyt wąska i zniszczona.

Remontowany będzie około 1,5 km odcinek, a jezdnia zostanie poszerzona do 5 m. Zrobione zostaną też pobocza. Inwestycja kosztować będzie ok, 3,8 mln zł. 300 tys. zł ma dać powiat wrocławski, 100 tys. zł - gmina Czernica, a mniejsze sumy mają dołożyć pozostałe samorządy: powiat oławski, miasto Oława oraz gmina Długołęka. 

Jak informują władze gminy Siechnice otwarcie drogi nastąpi najwcześniej na początku września.

Sygnalizacja świetlna na Strachocinie

Na wzmożony ruch szykują się osiedla Wojnów, Strachociń i Swojczyce. W związku z zamknięciem drogi od czwartku 28 kwietnia działa tymczasowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Strachocińskiej i Wilczyckiej. Światła będą regulować ruch na tym skrzyżowaniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 9.30.

Z powodu remontu drogi autobusy lini 120 z centrum Wrocławia dojadą tylko do Trestna. Nie będą się odbywać kursy do Blizanowic.

Zgłoś uwagę