wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ponowne otwarcie społecznej lodówki na Nadodrzu

Fot. Izabela Duchnowska, hostel Hart & Art

Społeczna lodówka na Nadodrzu przy ul. Rydygiera 25a działa od ponad roku. W marcu – miesiąc po pierwszych urodzinach – zniszczyli ją jednak wandale. Tuż przed świętami wielkanocnymi odbyło się ponowne otwarcie ulepszonej wersji lodówki, wyposażonej m.in. w obudowę, pozwalającą zostawiać produkty na specjalnie przygotowanych półkach.

Reklama

O otwarciu społecznej lodówki na dziedzińcu na Nadodrzu pisaliśmy przed rokiem tutaj. Przez ten czas nadodrzańska lodówka dorobiła się już stałych dostawców i odbiorców. Nawiązano lokalną sieć współpracy, w której bierze udział kilkanaście podmiotów, między innymi oddział MOPS-u, którego podopieczni regularnie przygotowywali posiłki dla osób korzystających z lodówki.

– Otwierałam lodówkę ponad rok temu, w Walentynki pod hasłem "z miłości do ludzi i jedzenia". Niestety, miesiąc po pierwszych urodzinach, ktoś całkowicie zniszczył naszą lodówkę. Po publicznym zaapelowaniu o pomoc w zbudowaniu obudowy do nowej lodówki, pozytywnie odpowiedział Miser Art - strefa kreatywności dla wykluczenia. Nową przepiękną obudowę tworzyli m.in. bezdomni. Dziękuję Adrzejowi Ptakowi i pozostałym osobom z MiserArtu za pomoc  – podkreśliła Izabela Duchnowska, szefowa hostelu Hart & Art, który na co dzień obsługuje lodówkę.

W święta podzielmy się jedzeniem

Specjalna obudowa ma z jednej strony zabezpieczyć urządzenie przed podobnymi aktami wandalizmu. Z drugiej w poprzednim często brakowało miejsca, dlatego w obudowie zamontowano półki, na których będzie można zostawiać produkty, które nie wymagają trzymania ich w lodówce.

Fot. Izabela Duchnowska, hostel Hart & Art

Fot. Izabela Duchnowska, hostel Hart & Art

Ponowne otwarcie jednej z pierwszych społecznych lodówek we Wrocławiu nastąpiło - nie przez przypadek - w Wielki Piątek, tuż przed świętami wielkanocnymi.

– Chcieliśmy otworzyć ponownie lodówkę przed Wielkanocą, bo wiemy, że w okresie świąt ludzie przynoszą i zostawiają bardzo dużo produktów i potraw. Dzięki temu, że lodówka będzie tu stała od piątku, mieszkańcy znów będą mogli w tym ważnym czasie dzielić się z potrzebującymi – dodaje Izabela Duchnowska.

Lodówka na Nadodrzu to jedna z wielu, które w ostatnich kilkunastu miesiącach stanęły na ulicach Wrocławia. W mieście wciąż powstają kolejne jadłodzielnie, w których zarówno w okresie świąt, jak i po nich możemy regularnie dzielić się posiłkami z potrzebującymi.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama