wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. „Mrówka” na Osobowicach prawie gotowa. Dzieci skorzystają już wiosną [ZDJĘCIA]

Przy ul. Osobowickiej 146 we Wrocławiu dobiega końca rozbudowa istniejącego placu zabaw dla dzieci oraz nasadzenia zieleni. Oprócz zabawy, odwiedzający nową inwestycję, będą mogli także zgłębić wiedzę na temat pracowitych mrówek. Zobaczcie, dlaczego oraz najświeższe zdjęcia z tej osiedlowej inwestycji!

Reklama

– Plac zabaw przy ul. Osobowickiej  użytkowników ucieszy raczej dopiero na wiosnę, ale już kończymy tę inwestycję. Ekologiczny zestaw zabawowy został nazwany przez producenta „mrówką”, więc stosowna tablica pełna wiedzy o tych owadach wkrótce znajdzie się na placu. A pobliski Las Osobowicki umożliwia poszukiwania w terenie – napisał na swoim Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Ptasie gniazdo, linarium i nowe drzewa, krzewy

Na dotychczasowym placu pojawiły się m.in. dwie huśtawki – jedna w stylu ptasiego gniazda, druga dostosowana do potrzeb małych dzieci oraz linarium. Dodatkowo wykonawca wyposażył plac w ławki, tablicę edukacyjną, drewniany stolik piknikowy z siedziskami dla małych dzieci, ogrodzenie oraz kosze na odpady.

Galeria zdjęć

Wspólnym zabawom na odnowionym placu będzie towarzyszyć więcej zieleni, gdyż w ramach inwestycji przewidziano nasadzenia m.in. klonów, a także krzewów i bylin. Piękniej będzie prezentował się także dotychczas istniejący trawnik.

Plac na osiedlu Osobowice-Rędzin w ramach Funduszu Osiedlowego z inicjatywy Rady Osiedla

Zadanie warte ok. 400 tys. złotych pt. „Dokończenie budowy obiektów rekreacyjnych na Osobowicach i Rędzinie” - etap I Osobowicka 146 realizowane jest w ramach Funduszu Osiedlowego z inicjatywy Rady Osiedla Osobowice-Rędzin.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl