wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Oto place zabaw, które powstały we Wrocławiu z pieniędzy WBO. Są świetne! [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Na zdjęciu dziecko grające na plenerowych cymbałkach na sensorycznym placu zabaw. fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu dziecko grające na plenerowych cymbałkach na sensorycznym placu zabaw.

Trwa głosowanie w 10. edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2022). Do poniedziałku 26 września wrocławianie oddali już 14 590 głosów. Kto nie zagłosował, może to zrobić jeszcze do 10 października. To dobry moment, by przypomnieć sobie, co już we Wrocławiu powstało za sprawą WBO. Zobaczcie galerię zdjęć placów zabaw, które wygrały głosowania w ubiegłych latach.

Od 2013 do 2021 roku do realizacji skierowanych zostało 36 inwestycji w kategorii place zabaw, na które głosowaliście we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Ogromna większość z nich już powstała. Rekordzistą w tej kategorii jest osiedle Leśnica. Jego mieszkańcy aż czterokrotnie wygrali w WBO projekty związane z placami zabaw. Ale udawało się także mniejszym osiedlom, takim jak choćby Widawa, Strachocin-Swojczyce-Wojnów czy Wojszyce.

Ponad 40 kolejnych placów zabaw powstało we Wrocławiu lub zostało doposażonych dzięki WBO w ramach szerszych projektów. Łącznie było ich aż 82.

Zagłosuj we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim - WBO 2022

Weź udział w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2022). W tym roku wybieramy spośród 167 projektów. Podobnie jak w ubiegłych latach, zagłosować można na maksymalnie 2 z nich, jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl