wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Oto place zabaw, które powstały we Wrocławiu z pieniędzy WBO. Są świetne! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Trwa nabór w 11. edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2023). Do poniedziałku 23 stycznia zgłosiliście już 52 projekty. Kto jeszcze tego nie zrobił, może zgłosić projekt do 13 lutego. To dobry moment, by przypomnieć sobie, co już we Wrocławiu powstało za sprawą WBO. Zobaczcie galerię zdjęć placów zabaw, które wygrały głosowania w ostatnich latach.

Rekordzistą pod względem placów zabaw wybudowanych ze środków WBO jest osiedle Leśnica. Jego mieszkańcy aż sześciokrotnie wygrali w WBO projekty związane z placami zabaw. Ale udawało się także mniejszym osiedlom, takim jak choćby Widawa, Strachocin-Swojczyce-Wojnów czy Wojszyce.

Łącznie wybudowano lub doposażono dzięki WBO ponad 80 placów zabaw we Wrocławiu.

Zgłoś projekt w WBO 2023

Do 13 lutego w WBO można zgłaszać projekty osiedlowe i ponadosiedlowe. Do wydania jest łącznie 31 milionów złotych. Liderem, czyli osobą zgłaszającą i prowadzącą projekt do WBO, może zostać każdy mieszkaniec Wrocławia, niezależnie od wieku i obywatelstwa. Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę projektów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl