wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ale zmiany! Jeszcze więcej zieleni na placu w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]

Plac Orląt Lwowskich nabiera już kolorów na wiosnę 2023! Kolejne nasadzenia w tym miejscu to kontynuacja projektu „Zielono-niebieski plac Orląt Lwowskich”. Miasto urządziło już skwerek przy wylocie z ul. Tęczowej. Obecnie trwają nasadzenia pod dawnym biurowcem Credit Agricole przy Podwalu. Zobaczcie zdjęcia, jak zazielenia się centrum Wrocławia!

Reklama

1800 krzewów – tawuła w dwóch odmianach na róże trzmielina, dereń biały i hortensja krzewiasta, a także 1700 bylin – tyle nowych nasadzeń pojawi się przy biurowcu na placu Orląt Lwowskich. Najważniejsze w tym miejscu będzie jednak stworzenie ogrodu deszczowego, czyli zbiornika, który pozwoli na retencję deszczu i wykorzystania go do podlewania zieleni.

Wcześniej przy ulicy Tęczowej powstał nowy skwer

Przypomnijmy, że to kolejne działania w tym ważnym komunikacyjnym placu w centrum Wrocławia. Niedawno informowaliśmy o pracach przy zakładaniu nowego skweru od strony ul. Tęczowej. On również jest ogrodem deszczowym.

Oprócz mniejszych roślin na trawniku posadzone zostały drzewa, w tym klon i topola. Dodatkowo nowy skwer „wyposażono” w ławki i odnowione ścieżki.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl