3. Inwestycje
  4. Oficjalne otwarcie żłobka na Sołtysowicach we Wrocławiu. Pierwszy dzień z dziećmi na początku listopada
Na zdjęciu: opiekunki w sali zabaw nowego żłobka na Sołtysowicach Tomasz Holod
Na zdjęciu: opiekunki w sali zabaw nowego żłobka na Sołtysowicach

151 dzieci pójdzie za kilka dni do nowego żłobka, który miasto wybudowało przy ulicy Sołtysowickiej. W budynku wszystko już gotowe na przyjęcie maluchów. Na każdą z pięciu grup czeka osobna sala, najmłodsi dostaną prywatną sypialnię, a wszyscy skorzystają z dwóch placów zabaw oraz mnóstwa pomieszczeń pomocniczych, wyposażonych w nowe meble i sprzęt. Pokazujemy na zdjęciach i na filmie, jak to wszystko wygląda. Miejsca jeszcze są.

Żłobek nr 17 przy ulicy Sołtysowickiej jest otwarty od czwartku, 27 października. Dzieci (w wieku od 22 tygodnia do 3 roku) po raz pierwszy pójdą do niego 2 listopada – w środę. Będą podzielone na pięć grup.

Powitania maluchów nie może doczekać się kierowniczka placówki, Anna Feliks, która informuje, że wolne miejsca jeszcze są: — W grupie powyżej pierwszego roku życia i w grupie powyżej drugiego roku życia. Zapraszamy! Na wszystkich czekają wspaniale wyposażone sale i inne pomieszczenia. Wokół jest dużo zieleni, jabłonie, klony, rośliny na dachu, naprawę pięknie.

Jacek Sutryk zwrócił uwagę, że nowy żłobek jest ważną częścią dynamicznie rozwijającej się północy Wrocławia: — Mówimy, że to żłobek czwartej generacji, który ma w sobie wiele rozwiązań ekologicznych i nowinek technicznych.

Dokładniej o wyposażeniu budynku pisaliśmy przed tygodniem w tekście podsumowującym budowę oraz zapowiadającym otwarcie.

To trzeci żłobek otwarty we Wrocławiu w ciągu ostatnich 4 lat

Prezydent Wrocławia dodał, że jest to trzecia placówka dla najmłodszych dzieci, którą miasto otworzyło w ostatnich czterech latach. — W naszej sieci żłobków mamy ponad sześć i pół tysiąca miejsc. Ten system tworzą zarówno placówki publiczne, jak i niepubliczne. Wszystkie są tak samo ważne i potrzebne — zaznaczył.

Z nowego żłobka ucieszą się zapewne także mieszkańcy. — To niezwykle ważna inwestycja dla osób z Sołysowic. Cały czas coś się u nas buduje, więc przybywa młodych rodzin — powiedział Piotr Wyborski, prezes zarządu osiedla.

W tym samym budynku wkrótce otworzy się biblioteka

Oprócz rodzin i rady osiedla skorzystają czytelnicy miejskiej biblioteki publicznej, która 24 listopada otworzy w tym samym budynku filię nr 19. Książki i gry planszowe są już poustawiane na regałach. Księgozbiór liczy 9000 egzemplarzy, w tym opracowań o ekologii i klimacie.

Inwestycja kosztowała około 12,3 mln zł i została zrealizowana pod nadzorem Zarządu Inwestycji Miejskich.