3. Inwestycje
  4. Miasto sprzedało działkę na Złotnikach za ponad 21 mln zł
Widok z góry na działki i nowe rondo UM Wrocławia
Widok z góry na działki i nowe rondo

Sprzedane. Miejska działka przy ul. Podhalańskiej na Złotnikach poszła na giełdzie nieruchomości za 21 550 000 złotych. Jej właścicielem zostanie spółka z Warszawy, która zajmuje się m.in. budową bloków. Umowa czeka na podpisy.

Cena wywoławcza działki (powierzchnia ok. 1,7 hektara) przy ul. Podhalańskiej na Złotnikach wynosiła 17,2 miliona złotych. Ostatecznie podczas negocjacji zatrzymała się na 21 550 000 zł. Kupujący to spółka IRP Beta z Warszawy.

Teren jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dopuszczają usługi: handel, gastronomię, kulturę, biura, poradnie medyczne, kryte obiekty sportowe i usługi drobne.

Oferta sprzedaży tej nieruchomości trafiła na giełdę w 2020 roku. Od tego czasu jej atrakcyjność wzrosła z powodu wybudowania ulicy 11 Listopada, która domknęła trasę nazywaną obwodnicą Leśnicy.

Cieszymy się, że nowo wybudowana część obwodnicy Leśnicy zaczyna tak szybko przynosić wymierne korzyści dla miasta z uwagi na jej znaczenie w aspekcie komunikacji i transportu.
Mikołaj Czerwiński z Urzędu Miejskiego Wrocławia

Umowa, która sfinalizuje transakcję, jest gotowa do podpisania.

Ukończone inwestycje na osiedlu Leśnica we Wrocławiu