wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. „Dbam to mam” – wpadnijcie dziś na festyn na Szczepinie!

Zabawy, konkursy, quizy, gry, a do tego dużo innych atrakcji – dzisiaj nowym placu zabaw przy ul. Zielonogórskiej we Wrocławiu odbędzie się festyn sąsiedzki z cyklu „Dbam to mam”. Dlaczego warto tam wpaść?

Reklama

Festyn „Dbam to mam” odbędzie się dzisiaj, w godz. 15-18 w kwadracie między ulicami Zachodnią, Zielonogórską, Ścinawską i Lubińską.

Znakowanie rowerów i nie tylko

W programie oprócz mnóstwa propozycji dla dzieci będzie także bezpłatne znakowanie rowerów, jednak  –  uwaga! –  by z niego skorzystać, rower musi mieć obowiązkowe wyposażenie, a więc odblaski, dzwonek, światła i sprawny hamulec, a także wygrawerowany na ramie nr seryjny. Trzeba też mieć dowód zakupu roweru i być mieszkańcem Wrocławia.

Podczas festynu wszyscy chętni będą mogli również zasięgnąć informacji na temat dzierżawy miejsca w wiacie rowerowej i samodzielnie zrobić autorskie przypinki.

Jest nawet koparka i trampolina!

Miejsce, w którym odbędzie się festyn, samo w sobie jest ciekawe, bo przestrzeń między ulicami Zachodnią, Zielonogórską, Ścinawską i Lubińską bardzo się ostatnio zmieniła.

W kwietniu tego roku smętny plac z wydeptanymi przez przechodniów ścieżkami przeobraził się w miejsce zabawy i relaksu, na płaskim dotąd terenie pojawiła się górka, w której są wydrążone tunele, oraz najróżniejsze urządzenia, w tym ścianka wspinaczkowa, trampolina i koparka z ruchomym ramieniem, dzięki której można zostać operatorem maszyny budowlanej.

Można tu się wspinać, podciągać, wdrapywać, bujać, balansować, skakać i korzystać ze zjeżdżalni, na którą można się dostać na co najmniej trzy sposoby, grać w koszykówkę, albo po prostu gawędzić na ławeczce z sąsiadami i odpoczywać wśród zieleni. Drzewa, które tu rosły od dawna, zostały zachowane, a w dodatku przybyło 1,8 tysiąca sztuk krzewów, bylin i traw.

Sami zobaczcie, jak teraz wygląda:

Inwestycja została sfinansowana z Funduszu Osiedlowego Rady Osiedla Szczepin, a zrealizowana przez Zarząd Zasobu Komunalnego.

„Dbam to mam” – o co tu chodzi?

„Dbam to mam” to cyklicznie organizowane przez Zarząd Zasobu Komunalnego festyny podwórkowe. Ich celem jest uwrażliwienie lokalnej społeczności na troskę o wspólną przestrzeń, w której żyją - dbając o nią mogą zyskać nie tylko ładne otoczenie, ale i dobre relacje z sąsiadami.

Dzisiejsze wydarzenie na Szczepinie ZZK organizuje wspólnie z Biurem Zrównoważonej Mobliności i Radą Osiedla Szczepin. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl