wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Gdzie wyjść na spacer z psem we Wrocławiu?

Wrocław to miasto przyjazne czworonogom. Z psem można wybrać się do wielu restauracji, miejskiej biblioteki lub na uczelnię. Nieustannie powstają kolejne miejsca, w których można pojawić się ze swoim zwierzakiem. Zobacz, gdzie warto zabrać psa na spacer w stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Do parków we Wrocławiu

W ostatnich latach, na terenie wrocławskich parków, utworzono specjalne place zabaw dla psów. Są one odgrodzone od terenów spacerowych, dzięki czemu zwierzęta mogą tam przebywać bez smyczy. To również dobre miejsca na socjalizację psów, szkolenia, a także wymianę doświadczeń i wskazówek z innymi opiekunami. Gdzie je znajdziemy? Sprawdź poniżej!

Park Stanisława Tołpy

Spacer po Parku Stanisława Tołpy będzie przyjemnością nie tylko dla nas, ale także dla naszych pupili. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstał tam plac zabaw dla psów. Ma aż 1500 metrów kwadratowych i równie długi tor przeszkód, na który składają się:

 • słupki do slalomu,
 • równoważnia prosta,
 • płotki do przeskoków,
 • naturalne kłody,
 • szeroki i niski murek.

Plac zabaw dla psów jest ogrodzony, a przed wejściem znajdziemy regulamin korzystania z obiektu.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Wybieg w Parku Stanisława Tołpy to miejsce, gdzie można poćwiczyć z psami m.in. na równoważni, murkach i płotkach. Tomasz Hołod
Wybieg w Parku Stanisława Tołpy to miejsce, gdzie można poćwiczyć z psami m.in. na równoważni, murkach i płotkach.

Park Grabiszyński

W Parku Grabiszyńskim również znajdziemy kilka atrakcji dla zwierząt. Jedną z nich jest plac zabaw dla psów, który powstał z inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej. Na terenie ok. 700 metrów kwadratowych postawiono kilkanaście różnych przeszkód dla zwierząt. Są tam chociażby:

 • tunele,
 • pochylnie,
 • kłody naturalne,
 • słupki do slalomu.

Miejsce jest odgrodzone od parku wysoką siatką, dzięki czemu zadbamy o bezpieczeństwo naszych pupili.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: W Parku Grabiszyńskim powstał placyk zabaw dla psów z torem przeszkód. www.wroclaw.pl
W Parku Grabiszyńskim powstał placyk zabaw dla psów z torem przeszkód.

Park Kleciński

Kolejny plac zabaw dla psów zlokalizowany jest na terenie Parku Klecińskiego, w pobliżu mostku przy al. Karkonoskiej. Powstał w 2020 roku i jest jednym z nowszych wybiegów dla zwierząt. Znajdziemy tam np. drewniane słupki i pochylnie, a także elementy wspinaczkowe. Na terenie wybiegu psy, pod nadzorem swoich opiekunów, mogą przebywać bez kagańca lub smyczy. 

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Plac zabaw dla psów znajdziemy również w Parku Klecińskim od strony al. Karkonoskiej. www.wroclaw.pl
Plac zabaw dla psów znajdziemy również w Parku Klecińskim od strony al. Karkonoskiej.

Psia Hubka

Miejsce integracji mieszkańców i ich pupili, czyli Psia Hubka, to projekt wybrany w ramach głosowania na Wrocławski Budżet Obywatelski. Koncepcja objęła zagospodarowanie terenu osiedla Huby, w celu jego rewitalizacji. Pomysł zakładał wytyczenie parku dla psów z ogrodzeniem oraz wyposażenie go w ekologiczne elementy. W rezultacie udało się tam stworzyć specjalny tor przeszkód z konarów drzew i opon z recyklingu, który jest otoczony ogrodzeniem.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na Psiej Hubce zwierzęta mają do dyspozycji drewniany tor przeszkód. Tomasz Hołod
Na Psiej Hubce zwierzęta mają do dyspozycji drewniany tor przeszkód.

Psi Wybieg w Sercu Szczepina

To kolejny projekt zrealizowany dzięki WBO. Plac zabaw dla czworonogów powstał przy ulicy Środkowej, w niedalekiej okolicy placu Jana Pawła II we Wrocławiu. To podwójnie ogrodzony skwer, po którym pupile mogą bezpiecznie biegać bez smyczy, a także uczyć się nowych sztuczek na specjalnych przeszkodach. Dla opiekunów zwierząt wybudowano tam również elementy małej architektury: ławeczki, a nawet hamak.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na zdjęciu wybieg dla zwierząt przy ulicy Środkowej we Wrocławiu z hamakiem i ławkami dla psich opiekunów. ZZM
Na zdjęciu wybieg dla zwierząt przy ulicy Środkowej we Wrocławiu z hamakiem i ławkami dla psich opiekunów.

Psia Łąka – park dla psów

Park dla psów „Psia Łąka” powstał w 2015 roku na terenie Niskich Łąk we Wrocławiu. Wybieg ma powierzchnię około 7000 metrów kwadratowych i jest największym tego typu placem zabaw dla psów. Znajdziemy tam zestaw platform treningowych dla zwierząt, naturalne kłody oraz słupki do slalomu. Teren jest ogrodzony, a wejście zabezpieczone podwójnymi bramkami.

Dokładną lokalizację Psiej Łąki oraz innych wybiegów znajdziemy na mapie poniżej:

Miejsca przyjazne psom we Wrocławiu

Oprócz specjalnych placów zabaw, wybiegów i parków z psem we Wrocławiu można wybrać się także do wielu restauracji, kawiarni i sklepów. Miejsc przyjaznych zwierzętom z każdym miesiącem przybywa. Wykaz lokali, które biorą udział w akcji Pets Welcome znajdziemy w tym artykule.

Od ubiegłego roku z psem wejdziemy również do każdej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Na miejscu obowiązuje jednak regulamin. Mowa w nim m.in. o tym, że psy przyprowadzane do biblioteki muszą być zaszczepione przeciw wściekliźnie oraz trzymane na smyczy.

Również studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mogą przyjść ze swoim zwierzakiem na uczelnię. Każdy, kto chce zabrać ze sobą kota lub psa, musi jednak spełnić pewne warunki, o których przeczytamy poniżej:

O czym należy pamiętać podczas spaceru z psem?

W trakcie wyprawy z psem po Wrocławiu, warto mieć na uwadze bezpieczeństwo zarówno naszego pupila, jak i innych ludzi. W związku z tym należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą smycz lub nawet kaganiec. Ponadto, aby umilić i urozmaicić dłuższy wspólny spacer, dobrze jest wziąć ze sobą psie przysmaki, butelkę z wodą i koniecznie woreczki na odpady. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl