CeTA jest koproducentem nowych filmów Wojcieszka i Kolskiego

Centrum Technologii Audiowizualnych wspiera produkcję dwóch filmów – „Knives out” Przemysława Wojcieszka i „Las. 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego. Realizatorzy nie dostali pieniędzy, ale mogli nieodpłatnie skorzystać ze sprzętu filmowego. Pomoc jest częścią specjalnego projektu CeTA Film Studio, a aplikacje można składać do końca grudnia.

  • knives out przemysław wojcieszek ceta

    Kadr z nowego filmu "Knives out" Przemysława Wojcieszka


Pomoc CeTA dla cenionych i debiutantów

Dzięki projektowi z profesjonalnej pomocy skorzystać mogą zarówno znani twórcy (jak Jan Jakub Kolski czy Przemysław Wojcieszek), ale też debiutanci, w tym reżyserzy filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych. Z Centrum Technologii Audiowizualnych nie otrzymają finansowego wsparcia swoich produkcji, ale pomoc fachową przy realizacji. To m.in. udostępnienie hal zdjęciowych, sprzętu (m.in. kamery, oświetlenie, drukarki 3D), będą mieli dostęp do pracowni komputerowej i studia dźwiękowego, potem do sali projekcyjnej, ale także rekwizyty potrzebne w filmie i kostiumy.

Filmy Kolskiego i Wojcieszka

Dotychczas z projektu CeTA Film Studio skorzystali m.in. cenieni już artyści. Jan Jakub Kolski kręci film „Las. 4 rano” o człowieku, który z korporacji uciekł do lasu i żyje na odludziu (w tej roli Krzysztof Majchrzak). Z kolei „Knives out” Przemysława Wojcieszka to opowieść o spotkaniu znajomych kilka lat po maturze, podczas którego poruszane są tematy wartości, emocji i doświadczeń. – „Knives out” dekonstruuje zmitologizowaną polskość, obnaża mechanizmy działania zbiorowości, uwypukla szczeliny w perfekcyjnie zaprojektowanych osobowościach głównych bohaterów. Film wprowadza widza w świat pozorów i półprawd, którego dwudziestoletni bohaterowie są bezustannie zmuszani do ścierania się ze swoimi wyobrażeniami o innym i o samych sobie – mówi Przemysław Wojcieszek, reżyser filmu.

Ale do końca grudnia 2015 roku wszyscy chętni filmowcy mogą jeszcze aplikować do CeTA o wsparcie w produkcji.

Wszystkie potrzebne informacje znajdą na stronie Centrum Technologii Audiowizualnych.

Zgłoś uwagę