Biznesowe zadania dla studentów od przedsiębiorców

Twoja firma ma ciekawy pomysł na nowe przedsięwzięcie, a nie ma czasu na jego zrealizowanie lub kadry, która mogłaby się tym zająć? Jest rozwiązanie tego problemu. Do 27 stycznia 2016 r. przedsiębiorstwa mogą zgłaszać propozycje inicjatyw, które w ramach swoich zajęć będą realizowali studenci Politechniki Wrocławskiej.

  • pracownicy

    fot. ilustracyjne


Już po raz czwarty uczelnia ta zaprasza firmy do wspólnej realizacji projektów zespołowych w ramach trójstronnej współpracy grup studenckich Wydziału Elektroniki, pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz otoczenia biznesowego uczelni.

Zadaniem firm biorących udział w przedsięwzięciu jest m.in. definiowanie tematów, udzielanie konsultacji, wspólny nadzór merytoryczny oraz udostępnienie sprzętu i oprogramowania niezbędnego do realizacji stawianych zadań. Dzięki tego rodzaju współpracy studenci mogą zdobyć cenne doświadczenie i pokazać potencjalnym pracodawcom swoje największe atuty.

Projekt ten daje również przedsiębiorstwom możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi przyszłymi pracownikami i oddziaływanie na przebieg procesu ich kształcenia. Często współpraca ta jest kontynuowana później w ramach praktyk studenckich, projektów inżynierskich, a także prac badawczo - rozwojowych.

Celem projektu zespołowego jest realizacja bardziej rozbudowanych, złożonych zadań projektowych, ukierunkowanych na rozwiązanie konkretnego problemu. Prace są realizowane w grupach, najczęściej złożonych z 4–6 osób. Dużą zaletą przedsięwzięcia jest realizacja projektów interdyscyplinarnych, charakteryzujących się istotnymi aspektami praktycznymi i wykonywanych we współpracy z zewnętrznymi jednostkami i przedsiębiorstwami.

Tworzone przez studentów projekty to ich największe prace zaliczeniowe w czasie studiów. Zadania te niejednokrotnie stanowią wstęp do realizowanych później prac dyplomowych, w ramach których studenci indywidualnie skupiają się na rozwiązaniu specyficznego problemu inżynierskiego związanego z ich kierunkiem studiów.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas czerwcowej Konferencji Projektów Zespołowych, która odbędzie się pomiędzy 20 a 25 czerwca 2016 na terenie Kampusu Głównego Politechniki Wrocławskiej. Najlepsze projekty otrzymają specjalne nagrody od sponsorów.

W ubiegłym roku zespoły studenckie przygotowały m.in. mobilnego asystenta EcoDrivingu, protezę dłoni EZI-Hand czy komputerową wersję gry w statki.

Zainteresowane współpracą firmy mogą zgłaszać swoje kandydatury korzystając z formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie - tutaj, lub skontaktować się z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 11/17 - tutaj; e-mail: kpz@iiar.pwr.wroc.pl, Maciej Nikodem, e-mail: maciej.nikodem@pwr.wroc.pl, tel. 71 320 28 73, kom. 691 073 414Zgłoś uwagę