wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Naukowcy wrocławskich uczelni grają dla WOŚP
Podchorążowie podczas dnia otwartego na AWL, pokaz resuscytacji Porusz serce/występ Zespołu Pieśni i Tańca Kalina Tomasz Hołod/Tomasz Hołod/Zespół Pieśni i Tańca Kalina
Podchorążowie podczas dnia otwartego na AWL, pokaz resuscytacji Porusz serce/występ Zespołu Pieśni i Tańca Kalina

Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wspólne działanie na rzecz potrzebujących. W tym roku są to osoby, które wymagają badań i leczenia ze względu na choroby płuc. Wrocławskie Centrum Akademickie już czwarty raz zaprasza wrocławskie uczelnie do wspólnych aukcji. Zobaczcie, co można wylicytować!

Reklama

Aukcje WOŚP organizowane przez Wrocławskie Centrum Akademickie i, samodzielnie, przez uczelnie uchylają nam rąbka tajemnicy nauki i życia akademickiego. To dzięki licytacji możecie wziąć udział w szkoleniu wojskowym na Akademii Wojsk Lądowych, spędzić weekend w akademiku, zobaczyć rękopisy w Bibliotece Uniwersyteckiej, wykonać termowizję domu, wziąć udział w kursach plastycznych Akademii Sztuk Pięknych, uczyć się śpiewu z prof. Bogdanem Makalem... I dużo więcej! Przeglądajcie, licytujcie i bawcie się dobrze.

„Tu wszystko jest OK!”

Wrocławskie Centrum Akademickie (WCA) już czwarty raz zaprosił uczelnie do wspólnej aukcji:

– W tym roku mamy w puli aż 27 aukcji! To kolejny dowód na to, że Akademicki Wrocław jest ideą, która żyje i ma przełożenie na bardzo konkretne działania – mówi Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

W jednym miejscu WCA zgromadziło licytacje wystawione na WOŚP. Innych należy szukać bezpośrednio pod na licytacjach poszczególnych uczelni. Oto skromny, ale jakże intrygujący wybór.

Akademia Wojsk Lądowych

Biorąc udział w aukcjach tej uczelni, należy pamiętać o warunkach, które musi spełnić zwycięzca:

  • ukończone 18 lat (nie dotyczy dzieci pod opieką osoby dorosłej),
  • polskie obywatelstwo,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • zaświadczenie o stanie zdrowia.

To ważne, ponieważ zwycięzca odbierze swój przedmiot licytacji w jednostce wojskowej.

Oprowadzanie po stajni, nauka siodłania koni, przejażdżka na koniach, zabawy dla najmłodszych, ognisko z kiełbaskami.

Udział w apelu porannym, trening na urządzeniach szkoleniowych (np. ŚNIEŻNIK, LSS, LAS III), podstawy posługiwania się bronią (np. składanie, rozkładanie, zasada działania itp.), podstawy survivalowe (rozpalanie ogniska, uzdatniania wody, bytowanie, maskowanie itp.), sztuki walki (walka wręcz w bliskim kontakcie), obiad na stołówce żołnierskiej.

Realistyczne zadania dowódcze, wymagające szybkiego myślenia, kreatywności i umiejętności przywódczych.

Kameralna projekcja filmu w kinie AWL dla maksymalnie pięciu osób - tylko dla zwycięzcy aukcji oraz jego rodziny, przyjaciół, znajomych.

Biblioteka Uniwersytecka

Oprowadzanie po działach rękopisów, starodruków i map. Dla uczestników przewidziana jest dodatkowa prelekcja o przeszłości zgromadzonych w zasobach Biblioteki dzieł.

Politechnika Wrocławska

Studenci z Solar Boat Team zapraszają do swojego warsztatu, gdzie przygotowują łódź do międzynarodowych zawodów. Tam poznasz tajniki ich pracy i zostaniesz członkiem ekipy na jeden dzień. Zwycięzca dostanie też wyspawane przez studentów serce WOŚP, unikatowy kubek oraz koszulkę PWr Solar Boat Team.

Akademia Młodych Uczonych i Artystów

– Kolejny raz włączamy się do akcji Akademickiego Wrocławia grającego dla WOŚP. Dla Akademii to szczególnie ważne, ponieważ w naszej misji jest właśnie jedność w działaniu nie tylko na rzecz nauki i poznania, ale w każdym szczytnym celu. Dlatego też, wystawiamy niezwykłe aukcje, które co rok cieszą się dużym powodzeniem i dostarczają zawsze wielu wrażeń uczestnikom – mówi dr inż. Weronika Urbańska, przewodnicząca Akademii Młodych Uczonych i Artystów.

Zwycięzca dowie się: gdzie ucieka z jego mieszkania ciepło, czy ma szczelne okna i drzwi, jak poprawnie należy wykonać zdjęcie termowizyjne, czego szukać na zdjęciu termowizyjnym, dlaczego kolory nie mają znaczenia na termogramie. Zwycięzca aukcji będzie miał również możliwość samodzielnego wykonania kilku termogramów i ich analizy pod okiem specjalisty.

Zwycięzca będzie miał możliwość wejścia do pomieszczeń i miejsc, do których nie mają dostępu nawet studenci budownictwa, w tym do wnętrza jednego z największych naukowych zestawów komór klimatycznych w kraju, gdzie można symulować warunki do minus 45 stopni Celsjusza. Będzie można też zobaczyć akredytowane laboratorium budowlanego m.in. z ramą do badań wytrzymałościowych o wysokości blisko 10 m.

Zwycięzca uwarzy eliksir, magicznie zmieni jego kolor i rozświetli ciemności... pod okiem wiedźm i zombie.

Trzy bloki zajęciowe:

Bakterie w innej odsłonie – zajęcia podczas których uczestnicy zrozumieją aktywność bakterii w kontekście środowiskowym oraz przemysłowym oraz będą mieli szansę samodzielnego przeprowadzenia eksperymentu.

Skały i minerały – zajęcia podczas których uczestnicy nauczą się rozpoznawać podstawowe minerały oraz będą mieli szansę poznać narzędzia badawcze służące do identyfikacji oraz określania charakterystyki minerałów i skał, np. mikroskop skaningowy.

Zrób sobie amonita – zajęcia podczas których uczestnicy poznają dawną przeszłość geologiczną, w tym skamieniałości dawno żyjących zwierząt i roślin oraz będą mieli szansę wykonania własnych kopi gipsowych skamieniałości. Zajęcia poprowadzą pracownicy Muzeum Geologicznego.

Akademia Wychowania Fizycznego

– Serdecznie zapraszamy do zainteresowania się aukcjami środowiska akademickiego Wrocławia. Jestem przekonany, że tegoroczne propozycje AWF Wrocław spotkają się z życzliwym odbiorem, dzięki czemu wspólnie pomożemy chorym dzieciom i dorosłym z problemami pulmonologicznymi – mówi prof. Andrzej Rokita, rektor AWF we Wrocławiu.

Poznania tajników AWF we Wrocławiu podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem.

Zwycięzca wygra wyjątkową randkę na próbie zespołu, podczas której będzie mógł nauczyć się podstawowych kroków tanecznych.

Ośrodek dydaktyczno-sportowy wrocławskiego AWF znajduje się  w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Przemęt. Olejnica jest częścią Przemęckiego Parku Krajobrazowego i nazywana również Krainą Kwitnącej Konwalii, a to za sprawą znajdującej się tu Wyspy Konwaliowej, na której rosną unikalne w skali całego świata różowe konwalie.

Aukcja dotyczy dwóch noclegów w domku rekreacyjnym dla maksymalnie czterech osób.

Pobyt obejmuje trzy noclegi dla maksymalnie trzech osób.

Mateusz Jopek - utytułowany lekkoatleta, specjalizujący się w skoku w dal, Mistrz Polski w roku 2020, a na co dzień pracownik Zakładu Lekkoatletyki AWF Wrocław.

W zestawie m.in. bluza, czapka, nerka, latarka-czołówka, planner, koszulka i wiele innych niespodzianek.

Akademia Sztuk Pięknych

Podczas kursu zwycięzca zaprojektuje i wykona samodzielnie szkicownik zgodnie z tradycją introligatorskiego rzemiosła artystycznego.

Różnorodne kształty i formy liter dają wielkie możliwości zaprojektowania ciekawego plakatu. Zwycięzca nauczy się, jak wyszukiwać i wybierać oryginalne kroje pisma, tak aby najlepiej pasowały do pomysłu na plakat.

Zwycięzca stworzy wyjątkowe obrazy zainspirowane otaczającym światem. Pozna narzędzia i materiały potrzebne do realizacji obrazu. Nauczy się operowanie światłem, kolorem, kompozycją przez swobodne pociągnięcia pędzla. 

Uniwersytet Medyczny

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Bohaterkami  i bohaterami nowej książki Pawła Rudnickiego są osoby, które w pierwszych miesiącach wojny włączyły się w działania wolontariackie na wrocławskim dworcu. Dlaczego zdecydowały się na działanie, jakie to było dla nich doświadczenie, jak się samoorganizowały i wreszcie, jakie są koszty osobiste pracy wolontariackiej i aktywistycznej?

Uniwersytet Ekonomiczny

Wylicytuj VOUCHER o wartości 2 000 zł na wybrane przez Ciebie studia podyplomowe realizowane w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ważny do 31.12.2024 r.

Zdobądź voucher i wybierz spośród ponad 70 różnorodnych kierunków studiów podyplomowych! Złóż dokumenty (w tym dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia) i rozpocznij naukę w semestrze letnim (luty-marzec) lub zimowym (październik-listopad).

Voucher daje Ci elastyczność w podjęciu decyzji i zapewnia możliwość przemyślanego dostosowania jej do swoich planów rozwojowych. Otrzymujesz 2 000 zł zniżki od regularnej ceny studiów podyplomowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl