4. Wejdź tam, gdzie nie ma dostępu, naucz się tego, co umieją nieliczni. Oto licytacje Uniwersytetu Medycznego
Półki w Muzeum Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego (zdjęcie główne), medycy uczący się szyć (zdjęcie w kółku) Sztab 32. Finału WOŚP przy Uniwersytecie Medyczny we Wrocławiu

Niedziela 28 stycznia. Zapamiętaj tę datę, bo wówczas zaplanowano Finał 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale zanim nastąpi podsumowanie zbiórki, wylicytuj „wyjątkowe chwile”, które oferują studenci i wykładowcy Uniwersytetu Medycznego. Zobacz, jakie atrakcje wystawili na tegorocznej aukcji!

Celem 32. zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji osób z chorobami płucnymi. Z urządzeń będą korzystali zarówno dorośli, jak i dzieci.

Płuca po pandemii: „Tu wszystko gra OK!"

Zakupiony przez organizatorów WOŚP sprzęt zostanie rozdysponowany na oddziałach pulmonologicznych w szpitalach dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

• diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. przenośne spirometry,
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
  • rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Do zbiórki dołączają się również studenci i wykładowcy Uniwersytetu Medycznego.

Wylicytuj „Wyjątkowe chwile" z Uniwersytetem Medycznym

Nasze aukcje w większości związane są z medycyną, nauką i promowaniem zdrowia. W większości jest to jedyna taka okazja, aby przeżyć tak zwane „wyjątkowe chwile", ponieważ dotyczą one miejsc na co dzień niedostępnych – wyjaśnia Franciszek Kędzierski, szef Sztabu WOŚP przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Wszystkie aukcje dostępne są na platformie Allegro.pl. Znajdziecie tam między innymi:

• Popołudnie z robotem „daVinci” (cena obecna 305,00 zł)

• Szkolenie Stop the Bleed – tamowanie masywnych krwotoków (cena obecna 450,00 zł)

Kierownikiem kursu będzie dr Paweł Gawłowski, ratownik medyczny, popularyzator nauki, instruktor pierwszej pomocy i podstaw medycyny taktycznej.

Kurs przewiduje naukę podczas prostych pozoracji, jak i z wykorzystaniem sztucznych ran, symulacji masywnych krwotoków (sztuczna krew) oraz z użyciem prawdziwych opasek zaciskowych i opatrunków hemostatycznych.

• Kurs pierwszej pomocy (cena obecna 520 zł)

Kurs organizuje Studenckie Koło Naukowe Specjalistycznego Ratownictwa Medycznego działający przy Katedrze Ratownictwa Medycznego UMW.

• Sparing w tenisa ziemnego z kierownikiem dziekanatu - dr Magdaleną Kübler (cena obecna 405,00 zł)
  • Kurs szycia chirurgicznego – poziom podstawowy i średniozaawansowany (odpowiednio obecne ceny 510,00 zł i 242,50 zł)

Kurs obejmuje omówienie i wyjaśnienie najważniejszych zagadnień niezbędnych do rozpoczęcia przygody z zaopatrywaniem powierzchownych ran skóry. W trakcie trwania przedstawione zostaną narzędzia chirurgiczne i możliwości ich używania, sposoby oczyszczenia i znieczulenia rany oraz podstawowe szwy, które z powodzeniem używane są w warunkach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Kurs szycia zostanie przeprowadzony przez Przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej – Andrzeja Mrożka oraz przedstawicieli organizacji, którzy prowadzą kursy szycia dla studentów uczelni oraz innych ośrodków klinicznych.

• Oprowadzenie z przewodnikiem po Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (cena obecna 275,00 zł)

• Zwiedzanie Muzeum Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (cena obecna 1225,00 zł)

Zwiedzanie odbędzie się przewodnikiem, który opowie o wszystkich eksponatach oraz odpowie na państwa pytania.

• Wizyta w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu – Port Lotniczy Wrocław (cena obecna 4950,00 zł)

Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość zapoznania się z pracą załóg HEMS (ang. śmigłowcowa służba ratownictwa medycznego). Wstęp do bazy uzależnione od zgody Portu Lotniczego (formalności zostaną wypełnione przez Sztab).

• Kurs hodowli komórek nowotworowych (cena obecna 202,50 zł)

Szkolenie będzie obejmowało naukę podstawy hodowli komórek nowotworowych, podstawowych technik laboratoryjnych. Przeprowadzą je członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biologii Komórki Nowotworowej.

• Trening biegowy (wspólne bieganie) na terenie Wrocławia, prowadzony przez prof. Tomasza Zatońskiego (cena obecna 255,00 zł)
  • Indywidualny kurs chirurgii endoskopowej ze światowym ekspertem prof. Dariuszem Patkowskim (cena obecna 1133,00 zł)

Zapraszamy do wyjątkowej aukcji, jaką jest możliwość 6-godzinnego kursu chirurgii endoskopowej (laparoskopia, torakoskopia).

Kurs odbywa się na zaawansowanym symulatorze analitycznym i jest dedykowany dla każdego zainteresowanego - może być wspaniałą zabawą i sprawdzianem dla osób nie pracujących w zawodzie lekarza, a także dla lekarzy.

• Konsultacja dietetyczna (60 minut) wraz z indywidualnym, 7-dniowym jadłospisem (cena obecna 325,00 zł)
  • Oprowadzenie po Ogrodzie Roślin Leczniczych UMW z prof. Adamem Matkowskim (cena obecna 600,00 zł)

Podczas spaceru – w czerwcu lub lipcu 2024 roku – prof. Adam Matkowski, kierownik Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej UMW opowie o historii Ogrodu, oprowadzi po kolekcjach ziół leczniczych z różnych rejonów świata, przybliży pochodzenie i właściwości tych roślin, opowie o ich tradycyjnym zastosowaniu i najnowszych badaniach naukowych nad ich składnikami i działaniem

Powiększ obraz: <p>Oprowadzenie po Ogrodzie Roślin Leczniczych UMW (czerwiec, lipiec)</p> Sztab 32. Finału WOŚP przy Uniwersytecie Medyczny we Wrocławiu